Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak sa Ukrajina v súčasnosti nemôže stať členom NATO, mala by dostať bezpečnostné garancie, myslí si prezident Litvy

Podľa prezidenta Litvy každý chápe, že by bolo mimoriadne náročné ponúknuť úplné členstvo v NATO krajine, ktorá je vo vojnovom stave.

1.6.2023 (SITA.sk) – Ukrajine by sa mali poskytnúť kompenzácie za to, že Severoatlantická aliancia jej v súčasnosti nemôže ponúknuť úplné členstvo.

Uviedol to vo štvrtok na samite Európskeho politického spoločenstva v Moldavsku litovský prezident Gitanas Nausėda. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa prezidenta Litvy každý chápe, že by bolo mimoriadne náročné ponúknuť úplné členstvo v NATO krajine, ktorá je vo vojnovom stave.

Povedal však, že sa musia nájsť dostatočné bezpečnostné garancie, ako je vojenská a politická podpora a tiež inštitucionálny rámec pre užšiu spoluprácu Ukrajiny a NATO.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vstup do NATO
Zdroj: SITA.sk – Ak sa Ukrajina v súčasnosti nemôže stať členom NATO, mala by dostať bezpečnostné garancie, myslí si prezident Litvy © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií