fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak vám telefonuje policajt alebo pracovník banky, zbystrite pozornosť

Polícia zaznamenala enormný nárast pokusov podvodov.

Máte tip? napíšte nám mailom

9.3.2023 (SITA.sk) – Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Poprade upozorňuje verejnosť na zaznamenaný enormný nárast pokusov podvodov na senioroch. Podvodníci skúšajú vymámiť peniaze a cennosti prostredníctvom zaužívaných legiend. Nielen seniori by preto mali zvýšiť ostražitosť. Upozorňuje na to mesto Levoča na svojej internetovej stránke.

Podvodníci sa počas dnešného dňa zamerali aj na seniorov bývajúcich v Prešove. Policajti na sociálnej sieti informovali, že v tejto súvislosti zaregistrovali už viacero hovorov. „Všetky telefonické hovory mali tieto spoločné znaky: volajúci sa predstavil ako policajt alebo pracovník banky. Seniorov sa pýtali na hotovosť v domácnosti. šperky, najmä zlaté, ako aj na účty v bankách,” uviedla polícia.

Ľudí preto vyzýva, aby bezodkladne informovali svojich rodičov, príbuzných a seniorov. V prípade telefonátu od podvodníkov odporúča polícia kontaktovať ju na telefónnom čísle 158.

Viac k témam: Podvod
Zdroj: SITA.sk – Ak vám telefonuje policajt alebo pracovník banky, zbystrite pozornosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií