fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Akej farby sú jeho oči a čo to pre teba znamená?!

Máte tip? napíšte nám mailom

Vraví sa, že oči sú bránou do duše.

Výskumy dokazujú, že farba oči je prepojená s konkrétnymi povahovými vlastnosťami.

Modrá

Aj keď je táto farba spájaná s nevinnosťou, nenechaj sa zmiasť. Nech je už odtieň modrej akýkoľvek, muž s touto farbou je pravdepodobne veľmi hravý a rád flirtuje. Pričom čím tmavšia je farba dúhoviek, tým je chlap vášnivejší a citlivejší. Ak má chlap svetlomodré oči, býva väčšinou lepší stratég než nositeľ tmavomodrých.

Vedci z Coloradskej univerzity zistili, že u ľudí s modrými očami hrozí väčšie riziko vzniku rakoviny kože, takže ak tvoj modrooký priateľ rád trávi čas vonku, dbaj na to, aby používal krém s ochranným faktorom.

Zelená

Nositeľov modrých očí zvykneme považovať za tajomných. Je to pravdepodobne tým, že zelenookých mužov je málo. Všeobecne sa im pripisuje zmyselnosť a náruživosť. Chlap so zelenými očami býva spontánny a má bujnú fantáziu a pevnú vôľu. Pravdepodobne je rád stredobodom pozornosti a spoločnosť ho považuje za dobrého zabávača. Miluje dobrodružstvo a naplno si užíva život. Zároveň sa naňho nedá úplne spoľahnúť.

Prečítajte si tiež:
Mladá žena prišla o život kvôli fatálnej chybe doktorov: Vážnu chorobu si zmýlili s tehotenstvom

Je schopný zabudnúť na rande alebo dorazí s väčším meškaním. To však neznamená, že si mu ľahostajná. Len je roztržitý. Vzťah s mužom, ktorý má zelené oči, nebude jednoduchý, no určite sa v ňom nebudeš nudiť. Tiež je potešujúcou správou, že zelenookí muži bývajú verní a pretože im nechýba sebavedomie a odvaha, bez problémov dokážu žene vyznať lásku.

Pokračovanie na ďalšej strane

Oriešková

Jeho dúhovky sa menia tým, ako na ne dopadá svetlo. Niekedy vyzerajú zlaté, inokedy v nich je záblesk zelenej, či hnedej, alebo sú žlté. Táto zmena odtieňov súvisí so spontánnosťou a  bezstarostnosťou. Záblesk zelenej znamená, že je za každú srandu a nuda s ním rozhodne nie je. V posteli myslí hlavne na teba a tvoju spokojnosť, je pozorný a dbá na to, aby si sa pri ňom cítila dobre a výnimočne. Stálosť však nepatrí medzi jeho silné stránky.

Chlapi s orieškovými očami zvyknú mávať búrlivé a vášnivé vzťahy, ktoré však netrvajú dlho. Majú veľa priateľov. Dokážu sa rýchlo zoznámiť, sú otvorení, úprimní a u iných ľahko vzbudzujú dôveru. Nositelia takto sfarbených dúhoviek bývajú citliví a empatickí, čo je pravdepodobne dôvod, prečo často pracujú v zdravotníctve. Títo muži tiež radi cestujú, riskujú a skúšajú nové veci.

Prečítajte si tiež:
Ponožky v šľapkách a mastná pleť... Madonna, toto myslíš vážne?!

Hnedá

Štúdia Prírodovedeckej fakulty Karlovej Univerzity v Prahe tvrdí, že hnedookí muži sú oveľa viac dôveryhodní než modrookí. Vedci tiež tvrdia, že svoje zohráva i tvar tváre. Hnedé dúhovky majú najčastejšie ľudia s okrúhlou, širšou tvárou a plnými perami a práve takýto vzbudzujú viac dôvery než tí, ktorí majú užšiu tvár a ostré rysy.

Najbežnejšia farba očí sa tiež spája so stálosťou, cieľavedomosťou a vytrvalosťou. Tiež je faktom, že najbohatší muži majú práve hnedé oči. A tiež je dokázané, že hnedookí ľudia potrebujú až o 2 hodiny spánku viac než majitelia dúhoviek s inou farbou.

Zdroj: jenprozeny.cz

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií