fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Akékoľvek oslabenie odhodlania Európy pomôcť Ukrajine by bolo darom pre Moskvu, vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie

Podľa nemeckej ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej je nutné naďalej podporovať Ukrajinu, aby sa mohla brániť.

Máte tip? napíšte nám mailom

4.1.2023 (Webnoviny.sk) – Nemecko hľadá ďalšie spôsoby podpory Ukrajiny pri ochrane jej obyvateľov a infraštruktúry. Uviedla to nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. Na tlačovej konferencii v Lisabone v stredu zdôraznila, že akékoľvek oslabenie odhodlania Európy by bolo darom pre Moskvu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

A v tomto roku musíme chrániť a ďalej rozvíjať európsku jednotu, vďaka ktorej sme boli silní vlani,” vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie. Informuje o tom portál news.sky.com.

Baerbocková sa vyjadrila, že Európska únia sa snažila urobiť všetko v záujme zastavenia vojny na Ukrajine, ale ruský prezident Vladimir Putin nemyslí na nič iné, len na zničenie susednej krajiny. Postoj šéfa Kremľa je dôvodom, pre ktorý je „dôležité pokračovať v dodávkach zbraní Ukrajine, aby sa mohla brániť a chrániť svojich obyvateľov,” dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Diplomacia, Kremeľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Akékoľvek oslabenie odhodlania Európy pomôcť Ukrajine by bolo darom pre Moskvu, vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
India uvoľní prísne reštrikcie, povolí export pšenice do štátov s nedostatkom potravín
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií