Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako často kupujete nové uteráky, hrebene či zubné kefky? Odborníci stanovili “dátum spotreby” aj týmto produktom!

Vedeli ste, že nielen potraviny, ktoré konzumujete, majú dátum spotreby, ale aj ostatné veci bežnej potreby? Predstavte si napríklad taký hrebeň či zubnú kefku. Aj keď na nich nie je uvedený dátum, do kedy by ste tieto produkty mali používať, vedzte, že by ste ich po niekoľkých rokoch mali vymeniť za nové.

Pokračovanie pod reklamou

Hrebene – 1 rok

Zaujímavosťou je, že hrebene a kefy by ste mali vymeniť za nové už po 1 roku, pretože po tomto období môžu narobiť viacej škody ako úžitku. Môžu byť napríklad zodpovedné za vznik lupín a iných problémov s vlasmi.

Štetce – 5 rokov; Špongie – 6 mesiacov

Je známe, že štetce, prostredníctvom ktorých na tvár nanášate svoj make-up, by ste mali pravidelne umývať. Okrem toho sa vám však vaša pokožka poďakuje aj vtedy, ak tieto štetce budete vymieňať za nové každých 5 rokov a špongie raz za 6 mesiacov.

Uteráky – 3 roky

Ani uteráky by sa vo vašej domácnosti nemali uvelebiť navždy, ale mali by ste ich meniť za nové každé 3 roky. Je to najmä preto, že častým praním sa opotrebováva tkanina a vlhké uteráky sú vhodným prostredím pre baktérie.

Pokračovanie pod reklamou

Zubná pasta – 1 rok; Zubná kefka – 3 mesiace

Zubnú pastu by ste priamo po jej otvorení mali používať najviac 1 rok. V prípade zubnej kefky však buďte striktnejší a meňte ju každé 3 mesiace, pretože inak sa stane “rajom” pre baktérie.

Zdieľajte tento článok, nech sa o týchto zaujímavostiach dozvedia aj vaši známi.

Zdroj: brightside.me

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií