fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

6+1 spôsobov, ako hydratovať suchú pokožku

Máte tip? napíšte nám mailom

Studený vzduch vládnuci prevažne v zime spôsobuje, že naša pokožka je suchšia a dehydrovaná. Vedci odhalili, že počas zimného obdobia naša pleť stráca až 25 % svojej vlhkosti. Ako ju teda ochrániť? Môžeme použiť rukavice, šál alebo iné zimné oblečenie.

Čo tak využiť zvlhčovač?

Keď prídete do svojho bytu/domu, ste vystavení teplému vzduchu napríklad z radiátora alebo krbu. Tento ,,problém“ môžete vyriešiť zakomponovaním zvlhčovača do svojej domácnosti, ktorý vzduch môže krásne osviežiť. Nastavenie pôsobenia zvlhčovača na 60 % je dostatočné na to,  aby pomohlo naštartovať tvorbu potrebného mazu na vrchnej časti pokožky.

Pozor na horúce sprchy

Vidina horúcej sprchy je skutočne lákavá. Ale, bohužiaľ, je pre pokožku mimoriadne šokujúca, pretože ju zbavuje dôležitých olejov. Vhodnejšou voľbou je zvoliť studenú sprchu, ktorá je pre pokožku oveľa zdravšia. Odporúčaný čas pre sprchovanie je 10 minút, ale netreba zabúdať ani na fakt, že by ste nemali pri sprchovaní používať hubové mydlá a čistiace kefky, ktoré môžu pokožku poškodiť.

Dôraz na hydratáciu

V súvislosti s hydratáciou pokožky je určite lepšie, ak ju hydratujeme pravidelne, ale je pravda, že niektoré výrobky sú pre tento cieľ efektívnejšie ako iné. Priaznivé pre nás sú produkty obsahujúce kyselinu mliečnu alebo laktát amónny, ktorý v pokožke udržiava vlhkosť. Takýto produkt na seba aplikujme v rozmedzí troch až piatich minút po sprchovaní, keď je pokožka ešte stále dostatočne vlhká.

Prečítajte si tiež:
Chceš docieliť, aby ťa ženy chceli? Stačí spraviť jedinú vec a tvoja atraktivita brutálne stúpne
Koža je náš najväčší orgán. Zdroj: pixabay.com

Jedno mydlo za druhé

Vedeli ste, že za suchú pokožku môžu aj tvrdé mydlá? Mydlo je emulgátor, to znamená, že odstraňuje vlhkosť. Nevhodné sú mydlá obsahujúce alkohol, ďalej tie, ktoré v sebe zahŕňajú parfém alebo dezodoranty. Vynikajúcim prírodným zvlhčovačom sú výrobky ako Cetaphil alebo Aquanil.

Žiadne oblečenie z vlny

Vlákna vlny, po ktorých sme nútení sa škrabať, spôsobujú svrbenie. Ak ste teda náchylnejší k svrbeniu pokožky, mali by ste používať mäkší materiál, akým je napríklad bavlna.

Opäť hydratácia

I keď v zime sme na rozdiel od leta menej smädní, faktom je, že naša pokožka stráca hydratáciu po celý rok. Netreba zabúdať pravidelne piť, avšak nie kofeínové nápoje, ale predovšetkým čistú vodu.

Zdroj:  theguardian.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií