fbpx
Život sa začína odpustením

Život sa začína odpustením

Ľudia prichádzajú a odchádzajú.

Niektorí ťa potešili, zarmútili, sklamali. Nič z toho však neľutuješ, pretože vieš, že každý človek si zaslúži tvoju úctu bez ohľadu na to, aké hlboké stopy v tebe zanechal. Občas sa cítiš ako malé dievčatko na lúke, ktoré práve objavilo čaro odkvitnutej púpavy. Občas počuješ, že si pre tento svet až príliš dobrá. Občas sa trápiš a občas sa smeješ, občas si ticho a občas by si veľmi rada kričala. Občas stretneš toho, kto ti ublížil a občas by si mu to aj veľmi rada povedala. Ale neurobíš to, pretože tvoj svet je iný, ty si sama vyberieš, koho doň vpustíš a koho nie. Nie všetci si zaslúžia byť v tvojom svete navždy. Čím skôr to pochopíš, tým skôr budeš šťastná.

Zdroj: Pexels.com

A potom príde ten, s ktorým si schopná smiať sa i plakať zároveň. Dlho a intenzívne. Za plač pri ňom sa nehanbíš, naopak, príde ti to úplne prirodzené. Poznáš to, plačeš a si rada, že plačeš. Smeješ sa a si rada, že sa nesmeješ sama. Rozprávaš dlho a úmorne, ale aj tak ťa počúva. Díva sa na teba a ty zrazu vieš, že sa mu môžeš s čímkoľvek zdôveriť, vieš, že ťa nevysmeje, u neho je i to tvoje najväčšie tajomstvo v bezpečí.

Potom ťa bez slov objíme a cítiš, akoby si objímala nebo. Chceš mu to povedať, ale nemôžeš nájsť tie správne slová. To však vôbec nevadí, pretože obaja rozprávate jedným srdcom. Držíš ho za ruku a po chvíli máš pocit, že vám ruky splynuli v jedno a ty už nie si otcova a mamina, ale iba toho, koho ti darovalo nebo.

Anton Srholec hovorí: „S námahou, ľútosťou, bolesťou a pokorou musíš v sebe hromadiť a chrániť svetlo. To je zmysel celej tvojej činnosti. Tento svet iné ani nečaká. Ak nie si svetlom, nedávaš nič.“

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  V akom poradí by si spravil tieto veci? Odpoveď prezradí, čo je tvojou životnou prioritou
Zdroj: Pexels.com

Pokračovanie na druhej strane 

Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.