Život sa začína odpustením

Život sa začína odpustením

Ľudia prichádzajú a odchádzajú.

Niektorí ťa potešili, zarmútili, sklamali. Nič z toho však neľutuješ, pretože vieš, že každý človek si zaslúži tvoju úctu bez ohľadu na to, aké hlboké stopy v tebe zanechal. Občas sa cítiš ako malé dievčatko na lúke, ktoré práve objavilo čaro odkvitnutej púpavy. Občas počuješ, že si pre tento svet až príliš dobrá. Občas sa trápiš a občas sa smeješ, občas si ticho a občas by si veľmi rada kričala. Občas stretneš toho, kto ti ublížil a občas by si mu to aj veľmi rada povedala. Ale neurobíš to, pretože tvoj svet je iný, ty si sama vyberieš, koho doň vpustíš a koho nie. Nie všetci si zaslúžia byť v tvojom svete navždy. Čím skôr to pochopíš, tým skôr budeš šťastná.


Zdroj: Pexels.com

A potom príde ten, s ktorým si schopná smiať sa i plakať zároveň. Dlho a intenzívne. Za plač pri ňom sa nehanbíš, naopak, príde ti to úplne prirodzené. Poznáš to, plačeš a si rada, že plačeš. Smeješ sa a si rada, že sa nesmeješ sama. Rozprávaš dlho a úmorne, ale aj tak ťa počúva. Díva sa na teba a ty zrazu vieš, že sa mu môžeš s čímkoľvek zdôveriť, vieš, že ťa nevysmeje, u neho je i to tvoje najväčšie tajomstvo v bezpečí.

Potom ťa bez slov objíme a cítiš, akoby si objímala nebo. Chceš mu to povedať, ale nemôžeš nájsť tie správne slová. To však vôbec nevadí, pretože obaja rozprávate jedným srdcom. Držíš ho za ruku a po chvíli máš pocit, že vám ruky splynuli v jedno a ty už nie si otcova a mamina, ale iba toho, koho ti darovalo nebo.

Anton Srholec hovorí: „S námahou, ľútosťou, bolesťou a pokorou musíš v sebe hromadiť a chrániť svetlo. To je zmysel celej tvojej činnosti. Tento svet iné ani nečaká. Ak nie si svetlom, nedávaš nič.“

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Prekvapivá reakcia dcér zabáva internet. Sledujte, čo spravili, keď otec sfúkol sviečky z narodeninovej torty
Zdroj: Pexels.com

Pokračovanie na druhej strane 

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*