fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Rozchod: Ako ho prekonať čo najľahšie a najrýchlejšie?

Máte tip? napíšte nám mailom

Každý vzťah je iný, každý rozchod je iný. Obvykle to však nie je nič príjemné a reči o tom, že každý koniec je začiatkom niečoho iného veľmi nepomáhajú. Takže čo robiť, aby to bolelo menej?

Ako prekonať rozchod? 

Život prináša udalosti, ktoré sú skúškami našej odvahy, vytrvalosti, či sily a teraz nemáme na mysli Olympijské hry. Sú to každodenné vzťahy a situácie, ktorým musíme čeliť a ktoré musíme riešiť. Niekedy sa k nim pritrafí aj rozchod. Vtedy sa človek naučí veľa nielen o sebe a o bývalom partnerovi, ale aj o svojom okolí. Akých zásad sa držať po rozchode?

 

Zamestnanie mysle

Každý vzťah je tak trochu zvyk a závislosť. S nadhľadom povedané zvyky nám zvyknú chýbať. Aby sa človek čo najskôr zbavil železnej košele, je dobré zamestnať myseľ čo najviac a voľné chvíle vypĺňať činnosťami. Obnoviť kontakty, naplánovať stretnutia, pustiť sa do projektov, ktoré boli dlho odložené a zabudnuté, stretávať sa s priateľmi,  venovať sa čomukoľvek, čo zamestná myseľ a tak povediac jej neumožní myslieť na rozchod.

Prečítajte si tiež:
Iránska hviezdička Sahar Tabar chcela vyzerať ako Angelina Jolie: Zatkli ju za rúhanie

 

Nové koníčky

Po rozchode má zrazu človek veľa času. Čo s ním?  Určite sa nájde niečo, čo mu ste sa chceli vždy venovať, ale nemali ste čas. Teraz sa nie je na čo vyhovárať, treba len začať. Nový jazyk, baristický kurz, kurz potápania, čokoľvek, čo máte, radi, baví vás a napĺňa. Vďaka tomu, že človek investuje čas a energiu do rozvoja seba samého, nadobudne lepší pocit, cíti posun  a zvýši sa mu sebavedomie. Navyše nové aktivity prinášajú so sebou spoznávanie nových ľudí a prostredia.

 

ako zvládnuť rozchod
pexels.com

 

Filmy, knihy, hudba

Filmy, knihy, ako aj hudba sú dôležitou súčasťou porozchodového procesu. Hľadáme v nich útechu alebo odpovede, prečo práve náš vzťah ukončil rozchod. Každý volí podľa seba, s tematikou lásky, rozchodov, vzťahov alebo naopak niečo, čo privedie na iné myšlienky. Poézia je výborná, lebo je stelesnením prežívaných emócií. Napríklad Pavol Hirax Baričák alebo Ján Štrasser sú skvelými autormi, s ktorými sa dá veľmi ľahko stotožniť.

 

Zmena prostredia

Zmena prostredia súvisí so zamestnaním mysle a nemyslením na rozchod. Nech ide o dovolenku, dámsku alebo pánsku jazdu, výlet, či predĺžený víkend, cieľom sú nové zážitky, ktoré budú postupne vypĺňať vzniknutú prázdnotu. Aj zmeny každodenných drobností ovplyvnia bežné dni. Zmena cesty do práce, obchodu, kde zvyknete nakupovať, kaviarne, atď. pomôžu vyhnúť sa stereotypu.

Prečítajte si tiež:
Slovenčina sa vyučuje aj v Paríži na Štátnom inštitúte východných jazykov a kultúr INALCO

 

rozchody
pexels.com

 

Upratovanie

Upratovanie bytu, aj mysle. Upratovanie zamestná myšlienky a človek sa zbaví starých, nepotrebných vecí. Týka sa to nielen oblečenia, nahromadených papierov, dokumentov, ale aj všetkých zbytočností, ktoré nie sú využívané. Vytvorí sa tak priestor pre veci nové. S vyhadzovaním toho, čo súvisí s ukončeným vzťahom pokojne počkajte. Netreba to siliť a uponáhľať. Po nejakom čase človek nadobudne určitý nadhľad a s chladnou hlavou vyhodí všetko, čo považuje za nadbytočné. Premiestnenie nábytku vytvorí z bývania nový priestor.

Ak vás teda v blízkej dobe postihol rozchod s priateľkou, priateľom, ženou či mužom, dúfam že ho prekonáte čím skôr a čo najľahšie.

 

Foto:

https://www.pexels.com/photo/man-wearing-white-dress-shirt-and-black-necktie-716411/

 

https://www.pexels.com/photo/selective-focus-photography-of-person-touch-the-white-ceramic-mug-with-choose-happy-graphic-704813/

 

https://www.pexels.com/photo/activity-adventure-blur-business-297642/

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií