fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako (pre)žiť s chlapom a nezblázniť sa

Ó, chlapi, muži, sú taký prazvláštny a stále neprebádaný druh napriek tomu, že pochopiť ich myslenie sa, odkedy Boh stvoril Adama a Evu, snažia vysvetliť mnohé odborníčky a priniesť nám, večne (s)klamaným a napriek tomu oddane milujúcim “laičkám zúfalkám”, nepoučiteľne stúpajúcim do lajna, čo sa mužského osadenstva týka, akýsi “recept”, ako žiť s nimi. S chlapmi. S mužmi.

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako sa o nich postarať a nestarať sa do nich. Ako ich pochopiť. Ako nezraniť ich z perníkového cesta vymiesené ego. Ako sa s nimi NErozprávať. Ako im vyhovieť a zachovať si svoju autonómnosť. Ako ich milovať a nezblázniť sa (z nich).

pixabay.com

Ako toto, ako hento, ako tamto. A my, dievčatá a ženy? Čítame. Počúvame. Pozeráme. Skúmame. Skúšame. Skúšame a čakáme. Čakáme, že aspoň jedna z tých milióntych “zaručených” rád padne na úrodnú pôdu a hrdo si pomyslíme, že sa vyplatilo čítať, počúvať, pozerať a skúmať tak dlho a veľa, že sme sa pomaly, ale isto dopracovali k silnejším dioptriám, že nám zo samej lásky pribudli kilá, šediny i vrásky a že nie vždy pôsobíme dojmom bezstarostnej krásky.

Toto všetko a ešte oveľa viac sme ochotné urobiť. Podstúpiť. Pre neho. Pre chlapa. Pre nášho chlapa. Áno, pre toho modrookého blondiaka, tmavovlasého seladóna s uhrančivým pohľadom či pre toho roztomilo pehavého suseda s vlasmi farby mrkvy.

Nie, nebojte sa, vážené odborné kapacity. Nemám ani len v najmenšom úmysle rozširovať vaše rady a pridávať k vašim odborným radám tie moje neodborné a občas aj odporné štipľavé. Len vám (s vaším dovolením) z času na čas leziem do kapusty. Baví ma chlapov, a nie len chlapov analyzovať, pozorovať a asi ako každá z nás vychádzam aj z empirických skúseností a hlavne…

pixabay.com

…Dúfam. Čakám, aj keď sa napriek môjmu nie už tak celkom nízkemu veku a skúsenostiam v tom ich chlapskom veľkom a zároveň malom, ťažkom i jednoduchom svete plnom nápadov, vylomenín, výhovoriek, vinných i nevinných klamstiev, zlozvykov a neduhov tak trochu strácam. Tiež si častejšie ako mi je milé nabijem ústa a moja krehká duša i srdce sú hlboko zranené a hojím sa veľmi dlho. Veď to moje milé milujúce “laičky” poznáte…

Faktom bolo, je, bude a ako je svet svetom aj zostane, že chlapi, muži sú korením života. Spestrením nášho babského sveta. Robia nám ho ešte zložitejším, ale aj krajším, bezpečnejším a zaujímavejším. Nie nadarmo sa traduje, že muži sú pre nás vzduchom, bez ktorého nemôžeme žiť.

Som presvedčená (moje presvedčenie je doložené empirickou skúsenosťou), že ak chceme žiť s chlapom, mužom, tak naozaj žiť – nie len prežívať z minúty na minútu, z hodiny na hodinu, zo dňa na deň a na sklonku života smutne skonštatovať, že sme svoj život premárnili a nezblázniť sa, ak chceme (chceme!) pochopiť chaotické a jemne povedané podivné správanie mužského plemena, ktoré je nám, nežnejšiemu pohlaviu, asi také jasné ako chlapom rozdiel medzi crossbody a clutch kabelkou, a ak zároveň chceme (chceme!) byť slobodné – autonómne a jedinečné, neutláčané, obdivované, silné a milované, s minimom šokov a povzdychov v zmysle: “Čo to ja mám za chlapa?!”, je fajn, aby sme si všetky do jednej osvojili jednu kľúčovú zásadu.

pixabay.com

Dobrá správa je tá, že vyššie uvedená zásada je len jedna a že je vo svojej podstate jednoduchá a že ju počúvame skoro stále. Tá zlá správa je, že hoci je iba jedna, premenením na “drobné” sa stáva hovadsky ťažkou. Je to jedna z tých zásad, ktoré sa ľahko povedia, ťažko prevedú do praxe. Ja viem moje milé, je to blbééé, otravnééé a neviem ešte aké ééé, ale! My všetky sme silné, šikovné a úžasné, takže to čo? No predsa dáme!

Ideme na to!

Prečítajte si tiež:
29-ročná Sami priznala svoju závislosť. Denne potrebuje viac ako 10-krát sex. Ako sa s tým vysporiadala?

M – milujme chlapa (z) našich snov, muža nášho života, nie však viac ako samy seba. Neuprednostňujme permanentne (ak umiera na soplík, to je iná vec), pred sebou. Snažme sa o rovnováhu, vyváženosť.

A – ak sa na svojho drahého (na)hneváme, necíťme vinu. Aj my, milé, chápavé a usmievavé, máme právo sa poriadne (na)hnevať.

J – je jedno ako vyzeráme, ale nezabúdajme sa o seba starať! Je šum a fuk, či máme dlhé, polodlhé, alebo krátke vlasy, či preferujeme a nosíme elegantný alebo športový štýl oblečenia, je jedno, či sme štíhle ala špageta alebo vankúšikové, či sme nenápadnou ďatelinkou alebo oslňujúcou slnečnicou. Pracujme však na tom, aby sme sa cítili byť krásne. Cítiť sa krásna = byť krásna. Nie (len) kvôli nemu. Nie (len) pre neho. Kvôli sebe. Pre seba. Áno, presne tak.  Buďme tak trochu a štipku viac sebecké!

S – snívajme. Neprestaňme snívať. Plňme si to, o čom snívame. Pokúšajme sa – zas a znova plniť si sny. Nevzdávajme sa svojich snov. Pre nikoho. Kvôli nikomu. Nepodriaďme celý chod nášho kozmu jemu. Partnerovi. Nedýchajme iba pre neho. Nežime iba pre neho. Nežime iba kvôli nemu. Dýchajme a žime AJ pre neho. AJ kvôli nemu.

Prečítajte si tiež:
Facebook príde s ďalšou novou funkciou. Chat sa bude vytvárať už aj pod statusom

A – ak je toho na nás veľa či priveľa, ak potrebujeme odbremeniť, podporiť, pomôcť, podržať nad vodou, neostýchajme sa to našej láske, partnerovi povedať. Ani keď sme “superženy”, nemusíme vždy stíhať a zvládať milión vecí a povinností (naraz). A už vôbec nie sme povinné preberať na seba rolu mužovej otrokyne či slúžky. Retro je fajn, ale odtiaľ-potiaľ.

R – robme kompromisy. Nie len my, ale aj on, nášho srdca šampión. Aj v tomto smere byť mal byť vzťah vyvážený. Vyváženosť = harmónia a naopak. Bez kompromisov vzťah vyžije, vydrží asi tak dlho ako ryba na púšti.

A – ak sa na niečo – na čokoľvek a v akejkoľvek oblasti – necítime, partnerovi to povedzme. Čo najskôr, neotáľajme. S chodením okolo horúcej kaše, alebo rýchlo ako strhnutie leukoplastu z rany, hlavne nezostávajme ticho a už tobôž sa nenúťme do toho,  čo nechceme. Nezahmlievajme, nečakajme. Lebo, a všetky to dobre vieme, že muži si nedomýšľajú. Muži sa nevedia dovtípiť. Na to sme expertky výsostne my – občas aj viac, ako je zdravé…

D – doprajme si. Doprajme si odmenu. Môže to byť čokoľvek. Aktivita, vec, maškrta… Doprajme si oddych. Doprajme si čas. Oddych a čas  by sme si mali dopriať vždy, každý deň. Čas, ktorý budeme tráviť nielen s partnerom, ale aj samy so sebou. Buďme neúprosné, ukradnime si pre seba toho pána, čo letí ako splašený. Doprajme ho aj jemu. Doprajme aj partnerovi, aby mal čas len a len pre seba. Nebuďme prísavky, nemajme na sebe odór paniky a mobil pricucnutý na uchu, len čo sa odlepí od našich úst a vytiahne päty z domu.

A – akceptujme sa. Akceptujme sa jednotlivo. Akceptujme sa ako pár. Ak chceme byť zadané, buďme zadané. Ak chceme byť single, buďme single. Nevynucujme si. Nevnucujme sa. Netlačme na pílu. Žime tak, ako by sme chceli žiť. Zhmotňujme naše predstavy. Zhmotňujme naše priania a túžby.

pixabay.com

S ním po boku. Bez neho. Hlavne žime tak, aby sme boli čo najviac a najčastejšie spokojné a šťastné. Aby sme boli ŠŤASTNÍ SPOLU.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií