fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Majiteľka kozmetického salóna Tatiana Jurčiová: Ako sa menia ročné obdobia, menia sa aj problémy pokožky, a teda i požiadavky klientov

Máte tip? napíšte nám mailom

Kozmetický salón je miesto, ktoré klienti navštevujú za účelom relaxu, no mnohí potrebujú aj pomoc a radu. Niektoré ženy to už majú v pravidelnom rozvrhu, iné možno stále odolávajú. Nikdy nie je neskoro začať, no lepším riešením je prevencia. Čo by sme mali stihnúť do leta?

Rozprávali sme sa s Tatianou Jurčiovou, majiteľkou trnavského kozmetického salóna Janssen.

Ročné obdobie nás veľakrát poriadne potrápi

To sa týka aj našej pleti. Zimné obdobie nám dovoľuje dopriať si invazívnejšie ošetrenia – či už kvôli odstráneniu pigmentových škvŕn, nerovností pleti či dokonca trvalému odstráneniu ochlpenia. Tieto úkony v Janssene vykonávajú len v zimnom období, nakoľko nám slnečné lúče môžu vyvolať nežiaduce pigmentové škvrny.

„Naším poslaním je pomáhať,“ hovorí. Letné obdobie slúži zväčša na hydratáciu pleti, prípravu na dovolenku (hydratácia, obočie, depilácia) a následne podovolenkové ošetrenie, zamerané na obnovu a opäť aj prehydratovanie pleti. Pretože aj naša pleť býva smädná.

Stretli sme sa s Tatianou, ktorá už roky vedie trnavský salón Janssen. Zdroj: Pavel Bielik

Trnavský Janssen funguje už 13 rokov

„Salón sme zakladali na jeseň roku 2005, kedy sme doň vložili svoje srdce. Eva a Tatiana Jurčiové. Mama a dcéra – tak nás poznali aj v meste. J Odhodlané, plné chuti robiť tento svet krajším, sme veľmi rýchlo rozširovali náš salón o iné ako základné služby. Kvalita, precíznosť, cit pre detail nám nechýbal. Najdôležitejšie v živote je to, aby človek robil to, čo ho baví a napĺňa. Ísť si za svojím sa nezastaviť sa – toľko rada odo mňa,“ hovorí na úvod Tatiana.

Klienti, ktorí ich navštívili, sa k nim už od začiatku vracali. Ich dôvod na radosť bol čoraz väčší – plnil sa im sen. Postupne menili priestory za väčšie; dnes ich majú dostatočne veľké a členité, vďaka čomu môžu poskytnúť aj potrebné súkromie pre široké spektrum služieb. „Žiaľ, srdce salónu – moja mama odišla. Vzala som toto spoločné dielo do mojich rúk a s láskou salón vediem doteraz. Postupne sme sa rozšírili a dnes tvoria náš tím kozmetičky plus pán pedikér.“

Tím tvoria 4 kozmetičky a jeden pedikér. Zdroj: salón Janssen

Ich názov je odvodený od švajčiarsko-nemeckej značky JANSSEN COSMETICS, ktorej kvalitné produkty používajú úplne od začiatku. „Vďaka svojej rýchlej a viditeľnej účinnosti nás veľmi rýchlo presvedčila o svojej kvalite. Ich prípravky sú založené na vedeckej báze, približujú sa štandardom farmaceutických firiem. Ponúkajú ošetrenie pre každý typ pleti, nielen na salónne, ale aj domáce ošetrenie.“

Čo takýto salón ponúka?

Od klasických kozmetických úkonov (úprava a farbenie obočia, rias, hĺbkové čistenie, masáže tváre a dekoltu, aplikácie profesionálnych masiek a účinných ampuliek a sér) až po prístrojové ošetrenia (diamantová dermabrázia, rádiofrekvencia, dermalift, coolifting, stimul, kyslíkové ošetrenie, IPL – fotoomladenie, odstránenie pigmentových škvŕn, rozšírených žiliek a ochlpenia natrvalo nielen na tvári, ale na celom tele, kaviatácia – neinvazívna liposukcia ultrazvukom). Netreba zabudnúť na green peel, Xtreme Lashes, ošetrenie tekutým dusíkom, permanentný make-up, vizáž dennú aj spoločenskú, prístrojovú pedikúru.

Prečítajte si tiež:
Petra Vlhová zvíťazila v obrovskom slalome v Špindlerovom Mlyne! Shiffrinová skončila tretia

Cieľom je, aby klientky odchádzali oddýchnuté a krásne nielen navonok

„Začínali sme s mottom – kvalita je prvoradá – a tak je to aj dodnes,“ hovorí Jurčiová. Udržujú si individuálny prístup, pričom ich najväčším prianím je, aby od nich klientky odchádzali krásne nielen svojou vizážou, ale aby si oddýchli a načerpali novú energiu, zharmonizovali vonkajší vzhľad s vnútorným pocitom.

https://www.instagram.com/p/BsgcoAdAg6A/

 

V Janssene sledujú najnovšie trendy: „Náš najnovší miláčik medzi prístrojmi sa volá COOLIFTNG, alebo inak THE BEAUTY GUN. Áno – je to pištoľ. Šokujúce ošetrenie tváre pomocou bezpečnej a účinnej metódy. Pri veľmi nízkej teplote nám vysiela na tkanivá tváre silný tlak CO2 spolu s koncentrovanými účinnými látkami na výživu a hydratáciu – kyselinu hyalurónovú. Už po jednom sedení dodáva pokožke podstatne mladší vzhľad,“ ozrejmuje kozmetička.

Ďalším unikátom je kolárium spojené so soláriom ERGOLINE – 2v1. Ide o kombináciu svetelnej terapie na obnovu kolagénu s liftingovým a revitalizujúcim účinkom na celom tele. Kolárium je určené predovšetkým ženám a mužom, ktorí dbajú o svoj vzhľad, zdravie a chcú vyzerať dobre. Je to 20-minútová terapia, pri ktorej dochádza k relaxácii celého organizmu, pokožky a nahriatiu kĺbov, zvyšuje elastickosť kĺbov, znižuje pigmentové a starecké škvrny, redukuje vrásky, bojuje proti akné a nečistotám kože.

Jedinečné kolárium so soláriom. Zdroj: salón Janssen

Dôležitou súčasťou kolária je dermatologický prístroj – senzor – na meranie typu kože, ktorý používajú pri každom klientovi. Tento prístroj zmeria fototyp kože a podľa toho sa prispôsobia opaľovacie trubice. „Fototyp kože sa každou návštevou mení. Pokiaľ klient/ka nemá záujem o opaľovanie, tak sa opaľovacie trubice vypnú a prebieha len collagénová terapia,“ ozrejmuje majiteľka salóna.

Koniec stereotypom. Do salónov chodia aj muži

I keď pomer je dosť nevyrovnaný, chodia k nim aj muži. Súčasná doba si to akosi vyžaduje. Dnes je trendom, že ľudia sa o seba všeobecne viacej starajú – to sa týka stravy, módy, ale napríklad aj trávia viac času vonku, preto sa aj viac starajú o svoje telo a celkový vzhľad.

„Muži chodia väčšinou na kozmetiku, depiláciu či pedikúru. Ale áno, chýba im odvaha,“ dodáva s úsmevom. Postupne to však začínajú brať ako samozrejmosť. Tatiana hovorí, že dnes už nie je hanba ani priznať v mužskom kolektíve, že bol človek na ošetrení. Aj tvár máme len jednu a všetci chcú vyzerať reprezentatívne. „Odstraňujeme akné, vyhladzujeme im póry, vrásky a staráme sa im o dokonalý relax. Muži vyžadujú viac súkromia, no ženy ich návštevu v salóne vidia skôr pozitívne.“

FOTO

Prečítajte si tiež:
Je naozaj dvakrát prevarená voda nebezpečná?

Pleť si zakaždým pýta niečo iné – čo stihnúť do leta?

Naša pleť je počas roka vystavená rôznym vplyvom počasia; iné sú v zime, iné v lete. Ako sa menia ročné obdobia, menia sa aj problémy pokožky, a teda i požiadavky klientov.

„Máme teplejšie aj chladnejšie procedúry. Teraz je v kurze napríklad rádiofrekvencia – relaxačné ošetrenie, pri ktorom ide o obnovu kolagénových vlákien a celkové napnutie pleti, zároveň má protizápalový účinok,“ Okrem spomenutej rádiofrekvencie sa počas zimných mesiacov tešia obľube aj masáže a masky hrejivejšieho typu.

https://www.instagram.com/p/BqrVKjugwCJ/

Peeling bez chemikálií aj intenzívne pulzné svetlo

Green peel je veľmi často vyhľadávaný pomocník na obnovu a regeneráciu pleti – biologický peeling na bázi byliniek, bez chemikálií. Čistá bylinková zmes spôsobí silné prekrvenie a plošné oddelenie horných vrstiev pokožky. Zvýšené prekrvenie vedie k aktivácii látkovej výmeny a zlupovaniu kože. Odstránením vrchných vrstiev pokožky je stimulovaná k vytváraniu nových buniek a kolagénových vlákien.

Využíva sa úspešne po celom svete a pomáha nám pri nečistej, mastnej pleti s rozšírenými pórmi, jazvách po akné, ochabnutých kontúrach pleti, na vypnutie. Toto ošetrenie sa robí tiež len v zimnom období, nakoľko pleť sa potrebuje zregenerovať a slnečné lúče by nám mohli ublížiť.

Green peel je vhodný aj pre mužov. Zdroj: salón Janssen

V neposlednom rade treba spomenúť prístroj IPL – intenzívne pulzné svetlo – najmodernejší a najvyhľadávanejší spôsob odstraňovania ochlpenia natrvalo. Vykonáva sa do obdobia, kým sa nejdeme opaľovať – 3 týždne pred aj po by malo byť slnko tabu. „Preto si treba zvážiť, kedy začať. Potrebných je viac sedení; 3 – 8 na úplné odstránenie, v mesačných intervaloch. Nie je problém, keď si dáme letnú pauzu a stihneme len príklad 2 – 3. Účinky máme overené.“

IPL fotorejuvenizácia-fotoomladenie zas je metóda ošetrenia tváre, krku a dekoltu, pri ktorej vám odstránia zároveň drobné cievky a pigmentové škvrny. Omladzuje pleť, stimuluje tvorbu elastínu a kolagénu. Pre rýchly a viditeľný účinok v Janssene odporúčajú 5 sedení v týždňových až dvojtýždňových intervaloch. Slnečná ochrana po ošetrení je samozrejmosťou. AKCIA 4 plus 5. zdarma – platí v trnavskom salóne do konca tohto roka.

„V lete sa zase tešíme na osviežujúce kyslíkové ošetrenie, tekutý dusík či chladivé masky. No tieto ošetrenia sú celoročné a nájdu sa klientky, ktoré majú chlad v obľube celoročne.”

Cieľom je, aby klientky odchádzali zrelaxované. Zdroj: Pavel Bielik

Ak túžite po takomto relaxe, môžete navštíviť napríklad salón Janssen takmer v centre Trnavy, na Pekárskej 26. Sledujte aj ich Facebook a Instagram.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií