fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Tieto mestá čakajú v roku 2019 najväčšie zmeny. Vieš, ktoré to budú?

Máte tip? napíšte nám mailom

Zvýšený rast HDP, ovládnutie leteckého trhu či mesto, ktoré skončí pod vodou. Tieto mestá čakajú najväčšie zmeny.

Bangladéš

„V Bangladéši predpokladáme rast HDP vo výške 10,5 %, a to aj po inflácii,“ hovorí Richard Holt, šéf spoločnosti Global Cities Research. Bangladéš sa zameriava na výrobu produktov z rôznych odvetví vrátane biotechnológie a letectva. Tento rok ho čaká nárast počtu pracovných príležitostí aj vyššie mzdy. To znamená, že spotrebiteľské výdavky by mohli narásť o 10 %, tie potom poputujú do obnovy hospodárstva v meste.

Londýn

Londýn je najväčšie mesto v Európe a predstavuje viac ako pätinu britskej ekonomiky. No nepochybne preň bude tento rok veľmi náročný a transformačný. Spojené kráľovstvo sa totiž pokúsi uzavrieť dohodu o výstupe z Európskej únie. Prívrženci Brexitu veria, že obavy z odchodu sú prehnané. Naopak, tvrdia, že to pomôže Veľkej Británii vytvoriť nový ekonomický kurz. Uvidíme, kto z nich bude mať napokon pravdu.

Peking

Medzinárodná letecká asociácia predpovedá, že Čína predstihne USA v oblasti leteckých služieb a do roku 2022 sa stane najväčšou leteckou spoločnosťou.  V septembri 2019 otvorí medzinárodné letisko Daxing, umožní prepravu pre viac ako 100 miliónov pasažierov ročne. Nové letisko má potenciál pretvoriť medzinárodnú letovú mapu, pretože Peking sa stane oveľa významnejším centrom.

Jakarta

Jakarta sa s najväčšou pravdepodobnosťou najrýchlejšie potopí v roku 2019.  Hlavné mesto Indonézie je nízko položené a s veľkým množstvom močiarov. Vďaka zle vybudovanej vodnej infraštruktúre vychádza podzemná voda na povrch – to spôsobilo, že severná časť Jakarty za 10 rokov klesla až o 2,5 metra. V niektorých častiach ročne klesá o 25 cm. To nie je jediný problém.

Zdroj: bbc.com 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií