fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO Naučte sa konečne viazať kravatu: 5x návod pre začiatočníkov aj pre pokročilých

Máte tip? napíšte nám mailom

Spôsobov, ako si uviazať kravatu, je nespočetne veľa. Aj napriek tomu s tým však majú muži aj ženy problémy. Inšpirujte sa týmito návodmi.

1. Klasické viazanie

Toto klasické viazanie kravaty je najvhodnejšie pre začiatočníkov a vo všeobecnosti je veľmi obľúbené k tenkým kravatám. Hodí sa na bežné nosenie do práce alebo na pohreby. Na sviatky ako svadby alebo iné slávnostné udalosti vám však odporúčame nejaké z nižšie uvedených spôsobov. Ako si uviazať kravatu jednoducho a krok za krokom, to sa dozviete v priloženom videu.

2. Polovičný windsor

Podobne ako aj klasické viazanie, aj tento štýl sa hodí na bežné príležitosti. Pôsobí však o niečo mohutnejšie. Keď kravatu uviažete správne, vznikne vám v jej strede tesne pod viazaním hlboká výrazná jamka. Hodí sa pre stredné až široké kravaty. Keďže je výraznejšia, ale zároveň vyzerá jednoducho, hodí sa na akúkoľvek príležitosť.

3. Uzol glennie braided

Tento zapletaný druh viazania kravaty nie je až taký zložitý, ako sa na prvý pohľad zdá. Navyše je veľmi pekný a zaujímavý na pohľad. Vhodný je napríklad na večere, svadby, párty alebo iné slávnostnejšie príležitosti. V priloženom videu sa naučíte krok za krokom, ako si túto nádheru vytvoriť.

Prečítajte si tiež:
Ako posilniť imunitu? Pomôže sauna, spánok aj smiech

4. Rybací spôsob

Podobá sa na rybacie copíky, ktoré dnes majú ženy v obľube. V skutočnosti sa však zapletá úplne inak. Vo videu sa dozviete krok za krokom, ako si ho uviazať úplne jednoducho. Hodí sa na sviatočné udalosti, ako napríklad svadba vašej dcéry alebo vnučky.

5. Uzol Vidalia

Ak chcete poriadne ohromiť, toto je najvhodnejší spôsob, ako si uviazať kravatu. Extravagantný, ale zároveň elegantný uzol zaujme každé oko. Hodí sa na svadby, plesy, bály ale aj na slávnostné večere a iné spoločenské udalosti. Ideálny pre ženícha alebo otca nevesty.

Inšpirujte sa aj naším starším článkom o kravatách. Nájdete v ňom sedem luxusne vyzerajúcich a štýlových druhov viazania kravaty. Vyniknete s nimi na rôznych spoločenských udalostiach, ako napríklad plesy, slávnostné večere alebo svadby. Ženy oslovíte nielen pekne uviazanou kravatou, ale aj inými prvkami. Zistite, čo ešte ich na vás dokáže dostať do kolien.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií