fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ukladáte svoje potraviny do chladničky správne? TAKTO by to malo vyzerať

Máte tip? napíšte nám mailom

Viete si bez nej predstaviť život? Chladnička je neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti, bez nej by sme potraviny nevedeli udržať čerstvé. Ako ich však správne skladovať? Má to svoje pravidlá!

Elektrické chladničky uzreli svetlo sveta na začiatku 20. storočia. Do mnohých rodín sa však dostali oveľa neskôr, a tak sa ľudia museli vynájsť a vymyslieť spôsob, ako udržať potraviny dlhšie čerstvé. Využívali na to zväčša chladné miesta v pivniciach alebo v zemi. Dnes je však všetko úplne inak. Na trhu je obrovské množstvo výrobcov chladničiek, stačí si len správne vybrať. Málokto z nás však svoje potraviny skladuje správne, a tak znižujeme ich čerstvosť. Viete, kde je ich miesto?

Vrchná časť

Vo vrchnej časti chladničky je teplota približne 8 stupňov Celzia, preto je toto miesto vhodné na skladovanie varených jedál, vína či masla. Pozor však treba dať na to, aby sme do chladničky nevkladali horúce jedlá. Zmení sa tak celá klíma chladničky, v niektorých prípadoch môže dôjsť i k pokazeniu pokrmu.

Stredná časť

Teplota sa tu pohybuje približne od 3 do 5 stupňov Celzia. Táto časť je preto vhodná na skladovanie mliečnych výrobkov, dezertov, múčnikov a potravín s označením „po otvorení uchovajte v chlade“. Chybu neurobíte ani vtedy, ak do tejto časti odložíte šunku, vajcia či nápoje.

Prečítajte si tiež:
ZARA má čo vysvetľovať! Zákazníci v oblečení objavili všité odkazy od zamestnancov. Čo odkazujú?
Zdroj. pixabay.com

Spodná časť

V ideálnom prípade by sa teplota v najchladnejšej časti chladničky mala pohybovať od 0 do 2 stupňov Celzia. Spodná časť je preto vhodná na skladovanie čerstvého mäsa, mäsových výrobkov či rýb.

Spodné zásuvky

Tie sú určené na skladovanie zeleniny a ovocia. Teplota tu dosahuje približne 3 stupne Celzia, čo je ideálna teplota práve na tieto potraviny. Ak ste sa rozhodli pred uskladnením do chladničky zeleninu umyť, nerobíte chybu. Dbajte však na to, aby bola suchá. Ďalšou chybou je umiestnenie ovocia a zeleniny, ktoré do chladničky absolútne nepatria. Paradajky, uhorky, nezrelé ovocie, mango či avokádo radšej uchovajte mimo nej. 

Zdroj: twoladiesandamop.biz

Police vo dverách

V policiach, ktoré sú umiestnené na dverách je 8 až 10 stupňov, a tak platí to, čo v prípade vrchnej či strednej časti. Patria sem rovnako otvorené fľašky kečupu aj horčice.

Zdroj: nin.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií