fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

S opicou na krku? TOTO je 5 tipov, ako sa jej zbaviť po prehýrenej noci!

Máte tip? napíšte nám mailom

Ako vyliečiť opicu po prehýrenej noci? Liek na bolehlav je úplne jednoduchý. Spočíva v piatich krokoch, po ktorých sa znova budete cítiť fit.

1. Dodržujte pitný režim

Ak ste pili veľa alkoholu, pravdepodobne sa zobudíte so suchom v ústach. Znamená to, že ste dehydrovaný a telo vám signalizuje, že potrebujete piť dostatok tekutín. Počas procesu rozkladu alkoholu strácate sodík a draslík. Práve preto by ste mali zvážiť aj pitie športových nápojov, kávy a iných kofeínových nápojov. Tie totiž telo dehydrujú.

2. Doprajte si sprchu

Hneď, ako doplníte tekutiny, dajte si horúcu sprchu. Prúdy teplej vody roztiahnu cievy a rozprúdia krv rovnomerne do celého tela. Výsledkom toho je, že bolesť hlavy po opici prestane. Vodu nechajte prúdiť aj na temeno hlavy. Je to príjemná masáž, ktorá vás zbaví bolesti.

ako vyliečiť opicu
Zdroj: pixabay.com

3. Najedzte sa

Alkohol bráni telu udržiavať si vyváženú hladinu cukru v krvi, čo spôsobuje únavu a slabosť. Doprajte si výdatné raňajky. Pocit hladu totiž opicu len podporuje. Dajte si hrianky s arašidovým maslom. Podľa portálu candyman.sk pomáhala uhlík z pripálenej hrianky k prečisteniu nečistôt.

Prečítajte si tiež:
Umelec premenil predmety, ktoré našiel na ceste, na neuveriteľnú vec!

Arašidové maslo zase obsahuje bielkoviny, nenasýtené tuky a sacharidy, ktoré proti opici účinne bojujú. Doprajte si napríklad aj ovocné smoothie s banánom a mliekom. Bielkoviny v mliečnych výrobkoch bojujú so zostatkovým alkoholom rovnako účinne.

Prečítajte si aj, koľko minú Slováci ročne na alkohol v porovnaní s inými krajinami.

4. Choďte sa prejsť

Na prechádzku je najlepší chladnejší vzduch. Ten vás preberie, prečistí vám hlavu a rozprúdi dýchacie cesty. Alkohol sa pohybom z tela rýchlejšie odbúrava a vyplavuje toxíny zodpovedné za tento ukrutný bolehlav. Kráčajte vystretý, dýchajte zhlboka a udržiavajte svižnú chôdzu.

ako vyliečiť opicu
Zdroj: unsplash.com

5. Vyliečte ju vývarom

Tento starý a dobre známy recept nie je len fámou. Skutočne pomáha potlačiť opicu po prehýrenej noci. Na žalúdok je vývar výborný, keďže sa rýchlo vstrebáva. Okrem toho telu pomáha odbúrať prebytočné toxíny. Nejde však len o kurací vývar. Pokojne môže byť aj hovädzí.

Tieto polievky vám dodajú chýbajúcu soľ, draslík a ďalšie látky, ktoré alkohol odplavil. Draslík je potrebný na obnovu nervového a svalového systému, preto ním nešetrite. Ďalšími jeho bohatými zdrojmi sú napríklad banány, avokádo, zemiakové čipsy alebo pohár pomarančového džúsu.

Prečítajte si tiež:
Bora Bora: Perla Polynézie s krásne tyrskysovou vodou je snom nejedného človeka. Nahliadnite sem cez krásne fotografie

Zdroj: candyman.sk, kosicednes.sk, akoapreco.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií