fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako vyzerá potrat – Gynekológ odhaľuje pravdu o tom ako to vyzerá

Spory o tom, či je potrat vraždou alebo nie, sú v slovenskej spoločnosti na stole už nejaký ten čas. Kým jedni tvrdia, že potrat je obyčajná vražda vlastného dieťaťa a život by sa mal chrániť už od počatia, druhí argumentujú tým, že do prvého trimestra to nie je dieťa, ale “iba” plod. Dôvodov, prečo sa žena rozhodne ísť na umelé prerušenie tehotenstva, môže byť viacero. Buď zlá finančná situácia matky, ktorá nie je schopná postarať sa o svoje dieťa, sexuálne zneužitie a tým spôsobené nechcené tehotenstvo, či napríklad dotlačenie k činu od partnera či okolia. Každá matka by k tejto téme mala pristupovať obzvlášť zodpovedne, vzhľadom na zdravotné či morálne riziká, ktoré takýto zákrok môže priniesť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Čo sa odohráva v tele matky?

Mnohí z nás si ani nedokážeme predstaviť, čo sa v skutočnosti odohráva v tele matky, ktorá sa rozhodne niečim takým podstúpiť.

Na Slovensku sú potraty legálne, no táto téma sa otvára čoraz častejšie. Konzervatívni politici by boli najradšej, ak by sa tento zákrok úplne podarilo zrušiť. Iní sa obávajú, že po zrušení legálnych potratov by sa s ním začalo obchodovať na čiernom trhu. A aký máte názor vy? Je potrat vraždou?

Gynekológ, ktorý už vykonal vyše 1000 potratov, už nevedel viac mlčať a spolu so svojimi spolupracovníkmi vytvorili animované video, v ktorom uvidíte plod dieťaťa, ktorý bude pomaličky z tela matky odstránený.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj youtube.com

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií