fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako zistiť, či s vami niekto flirtuje? Prezradila to expertka na reč tela

Máte tip? napíšte nám mailom

Flirtuje s vami alebo je iba zdvorilý? Prezradí to reč tela!

Niekedy nemusí byť celkom jednoznačné, či s vami niekto flirtuje alebo sa iba správa zdvorilo, pretože zatiaľ čo vy to vnímate ako jasné náznaky, druhá osoba to môže považovať iba za slušné správanie. V takých prípadoch je teda dobré poznať reč tela, ktorá to vie odhaliť. Ako pomocou reči tela odhaliť, či s vami skutočne flirtuje, prezradila expertka na neverbálnu komunikáciu, Steph Holloway.

1. Všímajte si úsmev

Podľa Steph je úsmev vždy jasným a zvyčajne prvým signálom toho, že ste niekomu sympatický. Keďže ale vo väčšine prípadov ide iba o “oťukávačky,” nemožno sa spoliehať len na úsmev a treba si všímať aj ďalšie signály, ktoré dáva človek podvedome svojim telom.

2. Poloha chodidiel

Expertka na neverbálnu komunikáciu radí, aby sme pri komunikácii sledovali aj chodidlá. Práve ony totiž mnohé prezrádzajú. Pokiaľ nimi človek, s ktorým sa rozprávate, “vytvára” písmeno V, vypovedá to o tom, že je pripravený a ochotný pustiť vás do svojho osobného priestoru. Tiež si ale dotyčnú či dotyčného všímajte aj keď s vami práve nerozpráva. Ak totiž aspoň jedno chodidlo smeruje k vám, je to dobrým znamením.

Prečítajte si tiež:
Pracovné miesta, ktoré v zahraničí vynášajú rozprávkové výplatné pásky

3. Postoj

Steph tvrdí, že ak komunikuje s niekym, kto sa nám páči, staviame sa do postojov, ktoré dokážu zvýrazniť partie, na ktoré sme najviac hrdí. Muži sa vtedy zvyčajne snažia nenápadne upútať pozornosť na svoje svaly, zatiaľ čo ženy chcú väčšinou zaujať svojou tvárou a tak sa odhŕňajú vlasy alebo si tvár podopierajú rukou.

4. Uhladzovanie

Pri flirtovaní chceme vyzerať čo najlepšie, čo je dôvodom toho, že sa rozhodneme uhladzovať sa. Chlapi si v tomto prípade zvyknú napravovať napríklad kravatu, zatiaľ čo ženy sa zvyčajne snažia upraviť si vlasy.

 

 

Zdroj: Indy100

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií