fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ako zvládnuť rozchod? Poradíme ti rady, s ktorými to pôjde ľahšie, ako si myslíš!

Máte tip? napíšte nám mailom

Rozchod nie je nič príjemné a nasledujúce dni, týždne sú veľmi ťažké. Každá žena to pozná, nekončiace hodiny plaču, smútok, bolesť a veľké množstvo čokolády. Skleslá nálada, nechuť niekam ísť alebo niečo robiť..

Zbavíme sa spoločných fotiek

Prvou vecou, ktorú my ženy urobíme je, že vymažeme zo sociálnych sieti všetky spoločné fotky alebo roztrháme tie v domácom albume či odstránime  z fotorámčeka. Skryjeme všetky veci od svojho ex (plyšáky, náramky, náušnice a iné darčeky), aby nám ho čo najmenej pripomínali.

Skoncujeme so slaďákmi a romantickými filmami

Ďalšou základnou vecou je, že všetky slaďáky a romantické pesničky by sme mali vypustiť zo svojho repertoára, pretože nás to bude ďalej podporovať v skleslej nálade. Akokoľvek text súvisí s našou situáciu, je lepšie prejsť na iný štýl hudby. Vyhýbať by sme sa mali aj romantickým filmom či seriálom, v ktorých vidíme nielen to zle, ale hlavne to pekné. To je však to, čo nám môže viac ublížiť a podporovať v nás tak hnev a smútok.

Vymažeme si jeho číslo i odstránime/skryjeme si ho z priateľov

Vymazať by sme si mali aj bývalého telefónne číslo a odstrániť ho z priateľov na facebooku (ak fb máme), zabráni to potrebe volať mu alebo písať a ďalej sa snažiť upútať jeho pozornosť (zjavne on už o ňu nestojí). Predídeme aj nutkaniu neustále ho kontrolovať a vedieť všetko o každom jeho kroku. Samozrejme, ak sme sa rozišli v dobrom a ostali sme priateľmi, nie je potrebné si číslo odstrániť.

Prečítajte si tiež:
Časozberné VIDEO: TAKTO úchvatne vyzerá priebeh búrky (nielen) na Strednom Považí

Obmedzíme myšlienky na spomienky s ním

Spomienky na krásne chvíle, navštevovanie obľúbených miest (kde sme spolu strávili viaceré chvíle) či pozeranie spoločných fotiek… sú ďalšie, cez ktoré si musíme prejsť. Avšak mali by sme sa to snažiť obmedziť na minimum. Ak sa to dá, tak dobrovoľne nenavštevovať miesta, kde nám bolo tak fajn.

heartsickness-lover-s-grief-lovesickness-coupe-50592

Budeme veriť radám druhých

Aj keď si to nechceme priznať a cítime sa ubolene a nahnevane, určite nám trochu odľahlo (keď sme sa napr. zbavili chlapa, ktorý na nás nemal čas, podviedol nás alebo jednoducho nechcel byť už s nami,…). Nikto nemá rad reči typu: „Bude ti bez neho lepšie…Príde lepší/ďalší, nič sa neboj,…“ No, presne tieto nenávidené slová  sú niekedy viac než pravdivé, až časom ich od svojich kamarátov/rodiny vieme oceniť.

Nájdeme si koníček

Najlepším spôsobom, ako nemyslieť na rozchod, je nájsť si nejaký koníček. Začať viac športovať (mnohé z nás to robia kvôli tomu, aby náš ex videl, o čo prišiel) a venovať sa sebe. Veď teraz máme viac času, tak prečo nie?  Zmeniť farbu vlasov, ostrihať sa alebo úplne zmeniť účes. Ak sme zanedbávali svojich priateľov, možno by sme s nimi mali obnoviť vzťahy a začať sa baviť. Trochu si užívať život, prísť na iné myšlienky. Nemusíme sa stať hneď novým človekom, niekedy stačí zmeniť prostredie, spoznať nových ľudí, venovať sa novým veciam alebo začať sa venovať plneniu svojich snov.

Prečítajte si tiež:
Každé písmenko sa počíta! Pozrite sa, aké vtipné preklepy vzniknú pri zamenení jednej hlásky!

Možností je veľa. Dôležité však je, aby sme niečo robili a nenechávali svoju myseľ nezamestnanú, lebo potom budeme dlho v depresiách. Ak náš ex dokáže žiť bez nás, tak isto to dokážeme aj my bez neho. Mali by sme dať svetu najavo, že sa vieme baviť a rozchod nás nezlomil tak, ako to náš ex očakával (spoloční známi, rodina, priatelia mu zopár slov o nás určite povedia). Hlavu hore, sme silné a určite to zvládneme. Pomocou priateľov a rodiny sa z toho dostaneme skôr.

Foto: www.pexels.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií