Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aktivisti z turistického klubu Hikemates zrekonštruovali šesť turistických mostíkov v Jaloveckej doline (foto)

Pri rekonštrukcii sa využil aj vrtuľník, ktorý vyviezol do Jaloveckej doliny materiál na obnovu.

1.11.2023 (SITA.sk) – Aktivisti z turistického klubu Hikemates osadili počas uplynulých dvoch týždňov šesť nových mostíkov na turistickej trase vedúcej na vrch Baníkov v Západných Tatrách.

Životnosť mostíkov

Ako informoval predseda klubu Patrik Pajta, pri rekonštrukcii využili aj vrtuľník, ktorý vyviezol do Jaloveckej doliny materiál na obnovu.

„Turistické mostíky, ktoré boli v havarijnom stave, sme odstránili a na ich mieste sme osadili úplne nové. Pohyb po tejto trase bude pre turistov bezpečnejší,“ poznamenal Pajta. Životnosť mostíkov pritom odhadol na 10 až 15 rokov.

Bezpečnejšia trasa pre turistov

Na obnove mostíkov sa podieľala spoločne so Správou Tatranského národného parku aj Horská záchranná služba.

„Trasa bude nielen bezpečnejšia pre turistov, ale v prípade zásahu uľahčí prácu aj nám záchranárom. Prístup k zranenému bude plynulejší, rýchlejší a následný transport pre zraneného aj záchranárov bude bezpečnejší,“ skonštatoval riaditeľ HZS Marek Biskupič.

Viac k témam: rekonštrukcia mostov, turistická trasa, Záchranári
Zdroj: SITA.sk – Aktivisti z turistického klubu Hikemates zrekonštruovali šesť turistických mostíkov v Jaloveckej doline (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií