fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

AKTUALITA: Prvá obeť povodní na Slovensku. Zomrel iba 26 ročný muž!

Neutíchajúci dážď už tretí deň sužuje Slovensko. Hladiny tokov dosahujú až 3. stupeň povodňovej aktivity a voda už neohrozuje len domy, ale aj životy ľudí. Povodne si na Slovensku vyžiadali aj prvú obeť.

Máte tip? napíšte nám mailom

Povodňová situácia je na Slovensku aj naďalej pomerne kritická. Dážď stále neutícha a intenzívny lejak sužuje celé naše územie, a to aktuálne predovšetkým západné Slovensko, kde za uplynulých 12 hodín spadlo najviac zrážok.

Počas dnešného dňa spadlo najviac zrážok v oblasti Malých Karpát, kde za uplynulých 12 hodín spadlo od 20 do 45 mm. Najkritickejšia situácia je však na východe.

V oblasti východného Slovenska spadlo už aj viac ako 100 mm zrážok, v dôsledku čoho sa dvíhajú vodné toky až na úroveň povodňových stupňov.

Vôbec najhoršia situácia je na Gemeri a Spiši, kde viaceré toky dosahujú až úroveň 3. povodňového stupňa a rozbúrené potoky a rieky si už vyžiadali aj prvú obeť aktuálnych povodní.

Rozvodnený potok v obci Jezersko strhol ešte počas včerajšieho večera 26 ročného muža, po ktorom vyhlásili pátranie.

Ako nás informovali horskí záchranári, tak jeho telo našli dnes dopoludnia a konštatovali smrť.

Aktuálna vlna dažďa a povodní tak má na Slovensku prvú potvrdenú obeť a kritická situácia by mala pretrvávať až do dnešného večera.

Prečítajte si tiež:
Prezidentka Zuzana Čaputová: Pokus o samovraždu bývalého policajného prezidenta pána Lučanského je ľudskou tragédiou

Zrážky v nočných hodinách ustanú, no ďalšie sa už teraz chystajú na naše územie a dorazia zajtra popoludní od juhu, pričom opäť budú výdatnejšie a môžu dočasne zvýšiť hladiny vodných tokov.

Viac správ o počasí nájdete na iMeteo.sk - Najnovšie informácie o počasí pre Slovensko a svet.
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj imeteo

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií