fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

AKTUÁLNE: Dávajte si pozor, Slovensko dnes môže zasiahnuť orkán

Máte tip? napíšte nám mailom

Na Slovensku sa ženia všetci čerti a zlé počasie naháňa hrôzu. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal niekoľko výstrah a na horách dokonca hrozí orkán.

 

Zlé počasie miesto bielej snehovej rozprávky

Kým mnohí čakali na sneh a klasickú zimu, prišlo naozaj zlé počasie a rozhodne je najlepšie nechodiť ani von. Na severe Slovenska hrozia snehové jazyky, záveje a poriadne husté sneženie, ktoré môže priniesť 20 – 30 centimetrov nového snehu. Ak ste dnes chceli ísť na pešiu turistiku alebo výlety, svoje plány skúste zmeniť. Čaká nás mimoriadne silný vietor aj na horách, popoludní sa vo vysokých  polohách očakáva mohutná víchrica alebo dokonca orkán. Hrozí to najmä na hrebeni Nízkych Tatier. Výstraha tretieho stupňa pred vetrom na horách bola vydaná pre okresy Banská Bystrica, Brezno, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad a Tvrdošín.  Zlé počasie bude nebezpečné, pretože vo výške nad 1500 metrov sa ojedinele očakáva výskyt mimoriadne silného vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 45 až 50 m/s (160 až 180 km/h).

Do zajtrajšieho obeda (väčšia časť ale do dnešnej cca. 18:00 hod.) môže spadnúť na severe a v centrálnej časti, vo…

Zveřejnil(a) Meteopress SK online dne Úterý 4. února 2020

Silný vietor bude aj v ďalších častiach Slovenska

Silný vietor nepotrápi iba hory a vyššie položené miesta, ale takmer celé Slovensko. Na nepriaznivé poveternostné podmienky upozorňujú na Facebooku aj policajti a vyzývajú ľudí, aby šoférovali mimoriadne opatrne a zlé počasie nepodcenili. Horský prechod Donovaly a Šturec je pre nákladné vozidlá nad 10 metrov  uzatvorený a horský prechod Huty je v dôsledku hustého sneženia a neupravených ciest  neprejazdný.

Zveřejnil(a) Polícia SR – Žilinský kraj dne Úterý 4. února 2020

Dážď aj poľadovica

Problémy spôsobuje aj silný dážď. V Žilinskom, Banskobystrickom i v časti Trenčianskeho kraja trvá do poludnia výstraha pred dažďom, v okresoch Žilinského a Trenčianskeho kraja je vyhlásená aj hydrologická výstraha pred povodňami z trvalého dažďa. Cesta na úseku v Turzovke – časť Predmier je uzavretá, pretože rieka Predmieranka podmýva cestu a časť sa zosúva. Polícia  reguluje dopravu striedavo v jednom jazdnom pruhu. Zlé počasie prinieslo aj poľadovicu, takže šmykľavé cesty sú momentálne rizikom pre vodičov i chodcov. Silný vietor môže vyvracať stromy a ohroziť tak životy všetkých naokolo. Ak musíte niekam ísť, jazdite veľmi opatrne, pretože zlé počasie nás bude trápiť celý deň.

Zveřejnil(a) Polícia SR – Žilinský kraj dne Pondělí 3. února 2020

Prečítajte si tiež:

https://klocher.sk/taliansko-september-sneh/

Prečítajte si tiež:
Prečo je tvoj druhý vzťah oveľa lepší ako tvoja prvá láska - 15 dôvodov
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií