Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

AKTUÁLNE: Ožratý Andrej Danko v parlamente

Poslanec Marian Kotleba vyzval Andreja Danka, aby vykonal dychovú skúšku u všetkých poslancov, vrátane vedenia Národnej rady.  

Pokračovanie pod reklamou

Andrej Danko si zrejme opäť zarobil na prúser. Tentokrát však nešlo o jeho problémy s tvorbou viet, ale podľa zverejneného videa o pitie alkoholu počas pracovnej doby. Rokovanie pôsobilo chaoticky a nezaobišlo sa bez útokov. Najprv bol začiatok posunutý o takmer polhodinu. Počas schvaľovania programu sa navyše odohrala hádka medzi Dankom a lídrom OĽaNO Igorom Matovičom. Opozičný politik pred Danka predstúpil s papierom „on je ožratý”. 

Opitý Andrej Danko v parlamente?

Problém s vyjadrovaním predsedu parlamentu Andrejom Dankom mala aj líder strany ĽSNS – Marian Kotleba.

„Vážený pán predseda Národnej rady, vzhľadom na naozaj zvláštny priebeh začiatku tejto schôdze aj štýlu jej vedenia, váš žiadam, aby ste ako predseda dali vykonať dychovú skúšku na prítomnosť alkoholu u všetkých poslancoch vrátanie vedenia Národnej rady, ktorí sa tomu ochotne podrobia a aby ste výsledky tejto skúšky zverejnili,” povedal na adresu Andreja Danka poslanec Marian Kotleba.

Na to Andrej Danko zareagoval s úsmevom na tvári: „Pán poslanec Kotleba, v pohode.” Neskôr sa však opäť vyjadril k jeho návrhu. „Vzhľadom na to, že nie je možné tento návrh realizovať, nemôžeme o tom ani hlasovať.

Ostré slová kritiky adresoval aj prezidentke Zuzane Čaputovej.

„Budem si ctiť prezidentský palác, keď bude nezávislý, apolitický a nebude slúžiť feťákom,” kričal Danko po hádke s nezávislým poslancom a podpredsedom mimoparlamentného Progresívneho Slovenska Martinom Poliačikom.

Pokračovanie pod reklamou

Poslanec žiadal ospravedlnenie

Martin Poliačik vyzval predsedu Národnej rady Andreja Danka, aby sa ospravedlnil za výrok, že si nectí prezidentku Slovenskej republiky. Pridal sa k nemu aj Igor Matovič.

„Ste druhý najvyšší ústavný činiteľ a pred chvíľkou ste nás vyzývali, aby sme tu boli do nohy a uctili si hymnu. Z tejto pozície predsedu Národnej rady hovoriť podlo o prezidentke je nevhodné a nielen od nejakého poslanca, podľa vás fašistickej strany, ale najmä od predsedu Národnej rady,” povedal na adresu ostrých slov Andreja Danka o prezidentke Igor Matovič.

Zdroj: aktuality.sk

 

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií