fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

AKTUÁLNE: Parlament odobril zákon o zastropovaní dôchodkového veku

Máte tip? napíšte nám mailom

Podľa najnovších informácií sa dôchodkový vek na Slovensku zastropuje na 64 rokov.

Parlament dnes schválil ústavný zákon 91 hlasmi. Za jeho prijatie hlasovali všetci poslanci Smeru-SD, SNS, ĽSNS, traja poslanci Mosta-Híd, hnutie Sme rodina a päť nezaradených poslancov Alena Bašistová, Peter Marček, Juraj Kolesár, Martina Šimkovičová a Rastislav Holúbek.

Ako zverejnil portál Info.sk: „Do Ústavy SR sa dostane formulácia, že vek potrebný na vznik nároku na primerané hmotné zabezpečenie v starobe nesmie presiahnuť 64 rokov“. Zákon prihliada na ženy, ktoré za výchovu dieťaťa majú nárok ísť do dôchodku skôr.

Matky budú v závislosti od počtu detí zvýhodnené. Zdroj: pixabay.com

Matky s jedným dieťaťom budú zvýhodnené o 6 mesiacov, s dvoma deťmi o rok a ženy, ktoré vychovali tri a viac detí, by do dôchodku mali odísť skôr o rok a pol.

Okrem dôchodkového veku sa diskutovalo aj o minimálnej mzde a základných pilieroch dôchodkového zabezpečenia. „Primerané hmotné zabezpečenie v starobe sa vykonáva prostredníctvom priebežne financovaného dôchodkového systému a systému starobného dôchodkového sporenia. Štát podporuje dobrovoľné sporenie na dôchodok,“ uvádza sa v schválenom návrhu ústavného zákona.

Zdroj: info.sk

Prečítajte si tiež:
Prečo majú obézni ľudia horší priebeh pri ochorení COVID-19?
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií