fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Aktuálne: V Trnave majú podozrenie na koronavírus

Kým posledné dni téma koronavírus na Slovensku takmer utíchla, dnes je tomu inak. V Trnave majú podozrenie na nákazu!

Máte tip? napíšte nám mailom

Aj napriek tomu, že epicentrom nákazy je Čína, koronavírus sa, bohužiaľ, dostal aj do európskych miest, kde si tiež vyžiadal niekoľko obetí. V Taliansku zomreli štyria ľudia, ktorí podľahli nákaze. A práve odtiaľ sa vracala Slovenka, ktorú hospitalizovali vo Fakultnej nemocnici v Trnave pre podozrenie na koronavírus.

Hovorkyňa nemocnice potvrdila, že výsledky testov by mali byť dopoludnia. Rýchlosť testov je spôsobená najmä tým, že sa dajú urobiť už aj na Slovensku.

Ďalšie podozrenie na koronavírus

Vzorky sme museli posielať do medzinárodného laboratória v Berlíne. Takéto laboratórium už máme aj my, a tak vieme do niekoľkých hodín potvrdiť alebo vyvrátiť nákazu,“ vysvetlil premiér Peter Pellegrini v priestoroch poľnej nemocnice v Ružomberku.

Spolu s ministrom obrany, ale aj so zástupcom riaditeľa nemocnice potvrdili, že Vojenská nemocnica je na vírus pripravená.

Aj napriek tomu, že do dnešného dňa sa u viac ako 50 pacientov žiadna nákaza nepotvrdila, nemocnica v Trnave oznámila, že dnes hospitalizovali ženu s podozrením na nákazu. Žena bola navyše v Taliansku, kde je oveľa väčší počet nakazených ľudí. Štyria ľudia v krajine dokonca  zomreli.

Prečítajte si tiež:
Seriáloví lámači ženských sŕdc! Takto sa zmenili po 20 rokoch

Slovensko je pripravené

Podľa informácií agentúry SITA je hospitalizovaná Slovenka, ktorá sa vrátila z Talianska, kde evidujú už približne dvesto ochorení na koronavírus. Slovensko bude v reakcii na aktuálnu situáciu v tejto krajine podľa hovorkyne ministerstva zdravotníctva Zuzany Eliášovej od dnešného dňa kontrolovať všetkých pasažierov prilietajúcich do Bratislavy z Talianska.

Na Slovensku nový koronavírus doteraz, našťastie, nebol potvrdený. Všetkých 55 vzoriek bolo negatívnych. Ministerstvo zdravotníctva a Úrad verejného zdravotníctva situáciu neustále sledujú a v prípade potreby sú pripravené aj v spolupráci s ďalšími rezortmi pristúpiť k potrebným opatreniam.

Po januárovom zasadnutí krízového štábu na ministerstve zdravotníctva sa zároveň vykonali cvičenia vo vybraných nemocniciach, na vybraných hraničných priechodoch a na letisku M. R. Štefánika v Bratislave. Nám už tak ostáva len dúfať, že sa koronavírus u tejto ženy nepotvrdí.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj TA3

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií