fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Alexander, ktorý chcel útočiť v škole sekerou, sa v júni postaví pred súd

Skutku sa mal obžalovaný podľa prokuratúry dopustiť tak, že si do školy priniesol sekeru, s ktorou mal v úmysle usmrtiť spolužiakov a niektorých členov pedagogického zboru.

Máte tip? napíšte nám mailom

17.5.2023 (SITA.sk) – Senát Špecializovaného trestného súdu nariadil po stredajšom predbežnom prejednaní obžaloby termín hlavného pojednávania s Alexandrom P. stíhaným pre zámer útočiť v škole sekerou na 26. júna.

Ako informovala hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková, na pojednávanie budú predvolaní aj znalci z odboru psychiatria a psychológia. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry vo februári tohto roku podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na mladistvého Alexandra P. pre zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy.

Skutku sa mal obžalovaný podľa prokuratúry dopustiť tak, že si do školy priniesol sekeru, s ktorou mal v úmysle usmrtiť spolužiakov a niektorých členov pedagogického zboru.

Národná kriminálna agentúra ešte v októbri 2022 v obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zadržala vtedy 14-ročného Alexandra a obvinila ho z prípravy obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Žiak ôsmej triedy totiž podľa medializovaných informácií prišiel do školy v mieste svojho bydliska so sekerou a mal v úmysle ňou napadnúť učiteľov aj spolužiakov. Svoj zámer však nestihol uskutočniť.

Viac k témam: Sekera, študent so sekerou, Súdy, Útok sekerou
Zdroj: SITA.sk – Alexander, ktorý chcel útočiť v škole sekerou, sa v júni postaví pred súd © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Na Slovensku vzniká nová paneurópska strana, chce zmeniť starý model politiky (foto)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií