fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Alexander plánoval útočiť v škole sekerou, už čelí obžalobe

Svoj zámer však nestihol uskutočniť.

Máte tip? napíšte nám mailom

24.2.2023 (SITA.sk) – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry dnes podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na mladistvého Alexandra P. pre zločin úkladnej vraždy v štádiu prípravy. Ako špeciálna prokuratúra informuje na sociálnej sieti, skutku sa mal obžalovaný dopustiť tak, že si do školy priniesol sekeru, s ktorou mal v úmysle usmrtiť spolužiakov a niektorých členov pedagogického zboru.

Národná kriminálna agentúra ešte v októbri 2022 v obci Mníšek nad Hnilcom v okrese Gelnica zadržala 14-ročného Alexandra a obvinila ho z prípravy obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy. Žiak ôsmej triedy totiž podľa medializovaných informácií prišiel do školy v mieste svojho bydliska so sekerou a mal v úmysle ňou napadnúť učiteľov aj spolužiakov. Svoj zámer však nestihol uskutočniť.

Viac k témam: Krimi, Učiteľka, Vyhrážanie zabitím
Zdroj: SITA.sk – Alexander plánoval útočiť v škole sekerou, už čelí obžalobe © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií