fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Alexandrovci – súbor ruskej armády zažiaril aj na Slovensku. Pozri si ich vystúpenia, ktoré sú netradičným zážitkom!

Máte tip? napíšte nám mailom

Dnes otriasla svetom smutná správa. Obdivovaní, ale aj zatracovaní Alexandrovci sedeli v lietadle, ktoré padlo do Čierného mora. Posledné informácie hovoria o 92 obetiach. V našej krajine je tento legendárny súbor veľmi obľúbeným zoskupením, ktorému sa podarilo mnohokrát vypredať športové haly či kultúrne domy. Na palube boli aj novinári, ktorí spolu so speváckym zborom leteli do Sýrie. Podľa posledných informácii bola na palube aj putinova poradkyňa, Jelizaveta Glinková, ktorá bola aj humanitárnou pracovníčkou a stála na čele charitatívnej organizácie Fair Aid.

Vráťme sa ale k mohutným hlasom známeho armádneho súboru. Ich repertoár sa skladá z bojových a národných skladieb, ako napríklad Kalinka či Kaťuša. Problém im nerobili ani slovenské ľudové piesne, na ktoré sa vedeli pripraviť. Počas svojich koncertov na turné po Slovensku tak zaspievali aj známu pieseň Na kráľovej holi či Macejko. Pozri sa, ako vyzerali ich vystúpenia na Slovensku. Na palube lietadla zomrelo 64 členov.

V roku 2010 navštívili Alexandrovci Inchebu v Bratislave a zaspievali si Na kráľovej holi

 

Počas Alexandrovci European Tour 2010 si zaspievali aj ďalšiu ľudovku, Macejko. Pri nej je dokonalo počuť ich prenikavé a zároveň mohutné hlasy. Pesnička roztlieskala celú halu.

 

Prečítajte si tiež:
Šokujúce: Takto sa zmenili ľudia, ktorí zo svojho života vyradili alkohol

V roku 2010 bol prítomný na koncerte aj Jožo Ráž. Pozri si zostrih ich koncertu z Prievidze

 

V roku 2012 spieval s Alexandrovcami aj Martin Chodúr, a to jednu z najznámejších skladieb vôbec. Hallelujah od už zosnulého Leonarda Cohena.

Alexandovci potešili Slovensko aj v roku 2013. Okrem svojich tradičných skladieb zaspievali aj Tichú noc. V slovenčine.

 

Alexandrovci sú populárni aj v Čekej republike. Pred niekoľkými rokmi si zaspievali aj s rockovou divou Luciou Bílou.

V roku 2015 zaspievali Alexandrovci Slovenskú národnú skladbu Pieseň o rodnej zemi. Skladba aj v ich podaní zanecháva zimomriavky aj dnes.

 

 

V roku 2017 mali Alexandrovci vystúpiť na Slovensku znova. Bohužiaľ, budúcnosť súboru je po smrti 64 členov zatiaľ nejasná.

 

Zaspomínajte si na Alexandrovcov ich vystúpením v Moskve, ktoré zakončili hitom známej dvojice Tatu.

Česť ich pamiatke!

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií