fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Alkohol, rýchlosť aj zadržané vodičáky. Policajti počas akcie Život odhalili takmer 8-tisíc priestupkov

Priestupky nespáchali len vodiči, ale aj cyklisti, chodci a kolobežkári.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.4.2023 (SITA.sk) – Počas veľkonočnej dopravnej akcie Život od štvrtka 6. do utorka 11. apríla policajti odhalili 7 926 priestupkov. V blokovom konaní vyriešili 7 342 účastníkov cestnej premávky, ktorí pokutu zaplatili na mieste, na dopravné inšpektoráty na ďalšie konanie policajti postúpili 232 priestupkov.

Cyklisti a kolobežkári

Tie spáchali nielen vodiči, ale aj cyklisti, chodci a kolobežkári. Informuje o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Za menej závažné priestupky policajti napomenuli 352 účastníkov cestnej premávky.

Pod vplyvom alkoholu bolo 232 osôb, z nich 141 vodičov, jeden motorkár, 79 cyklistov a 11 kolobežkárov. Hodnota jedného promile a viac sa dychovou skúškou preukázala u 113 osôb – 58 vodičov áut, jeden motorkár, 47 cyklistov a sedem kolobežkárov.

Ako dodala Bárdyová, dychovú skúšku odmietol vykonať jeden cyklista a lekárske vyšetrenie odmietol jeden motorkár. Požitie inej návykovej látky zistili policajti u 35 osôb, z nich bolo 24 vodičov áut, jeden motorkár a 10 cyklistov.

Prekročená povolená rýchlosť

Polícia pripomína, že jazda pod vplyvom alkoholu nad jedno promile je považovaná za trestný čin, za ktorý hrozí až ročný pobyt za mrežami.

Prečítajte si tiež:
Mikulec si má klesajúcu podporu koalície vyhodnotiť sám, podľa poslancov OĽaNO si však svoju robotu robí dobre

Podľa Bárdyovej povolenú rýchlosť jazdy prekročilo 3 339 vodičov a traja motocyklisti. Prednosť v jazde nedalo 38 vodičov a jeden cyklista. Bezpečnostné pásy nepoužilo 534 vodičov.

Zlý technický stav malo 538 vozidiel. Svoje povinnosti porušilo 679 vodičov, jeden cyklista a jeden kolobežkár. Za volantom telefonovalo 252 vodičov. Bez prilby jazdili dvaja motorkári.

Zaistené štyri vozidlá

Nesprávne predchádzalo 77 vodičov a nesprávnym spôsobom jazdilo 210 vodičov. Jeden vodič nákladiaka prekročil povolenú hmotnosť nákladu. Policajti zistili aj ďalších 1 746 rôznych porušení pravidiel cestnej premávky.

Policajti zadržali 236 vodičských preukazov, 130 osvedčení o vozidle a 44 tabuliek s evidenčnými číslami. Zaistili podozrivé veci z áut a aj štyri vozidlá.

V rámci akcie Život odhalili 50 trestných činov, 21 z nich bolo v súvislosti s marením zákazu viesť motorové vozidlá. Policajtom sa podarilo odhaliť 54 osôb podozrivých zo spáchania trestného činu, dvoch nelegálnych migrantov a jednu osobu v pátraní.

Viac k témam: Policajná akcia, Veľká noc
Zdroj: SITA.sk – Alkohol, rýchlosť aj zadržané vodičáky. Policajti počas akcie Život odhalili takmer 8-tisíc priestupkov © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Hegerova vláda padla iba vďaka trom hlasom poslancov strany Život – NS, tvrdí Taraba (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií