fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Alza v reklame klame a zavádza. Rozhodla o tom Rada pre reklamu

Máte tip? napíšte nám mailom

Reklama jedného z najväčších internetových eshopov, Alza.sk, svojím programom „Garancia najlepšej ceny” podľa Radý pre reklamu (RPR) svojich zákazníkov klame a musí sa ho vzdať.

E-shop, ktorého maskotom je zelený mimozemšťan, si poriadne zavaril. Mnohí z vás určite zachytili rôzne reklamy či pútače s garanciou najlepšej ceny. V celom tomto programe ide o to, že ak nájdete lepšiu cenu u niektorého z konkurentov, Alza.sk vám prerobí cenovú ponuku. Podľa sloganu „Garancia najlepšej ceny” by vám mala poskytnúť teda nižšiu ako konkurencia. Podrobným skúmaním sa však prišlo na to, že to nemusí byť pravda.

Zdroj: youtube

Celé to odštartovala sťažnosť jedného zo zákazníkov. Ten našiel produkt, o ktorý mal záujem, lacnejšie u iného výrobcu. Rozhodol sa preto pomocou na to určeného formuláru kontaktovať spoločnosť. Súčasťou správy musí byť vždy funkčný odkaz na e-shop, kde ste lacnejší produkt našli, s tým, že stránky, ktoré ceny iba porovnávajú (napr. Heureka.sk), nebudú akceptované. Zľavu nedostal, a tak sa obrátil na kompetentné úrady.

Chyták v podmienkach obchodu Alza.sk

Komisia však pri riešení tohto konkrétneho prípadu zistila, že podmienky uplatnenia zľavy nekorešpondujú s uvedeným sloganom, a tak spoločnosť vyzýva k zmene alebo úprave posúdenej reklamy či k zamedzeniu jej ďalšieho šírenia.

Prečítajte si tiež:
Zuzana Plačková so samopalom v rukách! Čo sa deje?

Alza pri programe okrem iného totiž spomína „Urobíme maximum, aby sme vám ponúkli cenu, s ktorou budete spokojní,” a v podmienkach napríklad: „Po odoslaní formulára náš špecialista posúdi, či dokážeme ponúknuť požadovanú cenu, prípadne ponúkne najväčšiu možnú zľavu.” Alebo: „Garanciou najlepšej ceny sa rozumie predovšetkým celková hodnota kvalitného tovaru z oficiálnej distribúcie, služieb a zákazníckej podpory, ktorú pre našich zákazníkov predstavuje nákup na Alza.sk. Najlepšia cena teda nemusí vždy znamenať cenu najnižšiu.”

Celé vyhlásenie komisie Rady pre reklamu môžete nájsť na oficiálnej stránke.

Zdroj: dsl.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií