fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V amazonskom pralese žije muž, ktorý je posledným žijúcim členom domorodého kmeňa. Bol zachytený fotopascou, takto žije

Máte tip? napíšte nám mailom

Domorodý muž, ktorý po vyvraždení jeho kmeňa žije sám, je samostatný a životaschopný.

Po dlhých 22 rokoch bol pomocou fotopasce zachytený posledný žijúci člen amazonského domorodého kmeňa. Ostatní príslušníci kmeňa totiž boli vyvraždení pri opakovaných útokoch v brazílskom štáte Rondônia. Domorodci boli kolonizácii za účelom nelegálnej ťažby dreva vyhnaní z vlastného územia a postupne vymierali. Posledný útok na posledných šiestich domorodých obyvateľov bol v roku 1995, prežiť sa však podarilo iba jedinému.

Zdroj: Daily Mail

Práve o tomto poslednom žijúcom domorodcovi sa roky nič nevedelo, no teraz sa to zmenilo vďaka záberom z fotopasce. Vidieť, že muž má dlhé zapletené vlasy a na sebe len akúsi sukňu z plátna. Javí sa, že je v dobrom zdravotnom stave a nič mu nechýba. Zdá sa, že má taktiež dobrú imunitu a je odolný aj voči chorobám.

Zdroj: Daily Mail
Zdroj: Daily Mail

Muža, ktorý roky žije sám, Brazílčania nazývajú aj ako “muž v diere.” Toto pomenovanie si zaslúžil kvôli tomu, že vykopáva hlboké jamy. Momentálne sa nachádza v jeho pôvodnom prostredí, v rezervácii Tanaru. O kontakt s ľuďmi nemá záujem a živí sa rastlinami a ulovenou zverou.

Prečítajte si tiež:
Chceš zlepšiť svoj zrak? Skús týchto 8 spôsobov, ktoré ti pomôžu!
Zdroj: Daily Mail

 

 

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5972009/Last-indigenous-man-Amazon-tribe-seen-camera-Rondonia-Brazil.html

Foto: https://www.youtube.com/watch?v=bsXj15ECoCU

http://www.dailymail.co.uk/news/article-5972009/Last-indigenous-man-Amazon-tribe-seen-camera-Rondonia-Brazil.html

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií