fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

V amazonskom pralese žije muž, ktorý je posledným žijúcim členom domorodého kmeňa. Bol zachytený fotopascou, takto žije

Domorodý muž, ktorý po vyvraždení jeho kmeňa žije sám, je samostatný a životaschopný.

Po dlhých 22 rokoch bol pomocou fotopasce zachytený posledný žijúci člen amazonského domorodého kmeňa. Ostatní príslušníci kmeňa totiž boli vyvraždení pri opakovaných útokoch v brazílskom štáte Rondônia. Domorodci boli kolonizácii za účelom nelegálnej ťažby dreva vyhnaní z vlastného územia a postupne vymierali. Posledný útok na posledných šiestich domorodých obyvateľov bol v roku 1995, prežiť sa však podarilo iba jedinému.

Zdroj: Daily Mail

Práve o tomto poslednom žijúcom domorodcovi sa roky nič nevedelo, no teraz sa to zmenilo vďaka záberom z fotopasce. Vidieť, že muž má dlhé zapletené vlasy a na sebe len akúsi sukňu z plátna. Javí sa, že je v dobrom zdravotnom stave a nič mu nechýba. Zdá sa, že má taktiež dobrú imunitu a je odolný aj voči chorobám.

Zdroj: Daily Mail
Zdroj: Daily Mail

Muža, ktorý roky žije sám, Brazílčania nazývajú aj ako “muž v diere.” Toto pomenovanie si zaslúžil kvôli tomu, že vykopáva hlboké jamy. Momentálne sa nachádza v jeho pôvodnom prostredí, v rezervácii Tanaru. O kontakt s ľuďmi nemá záujem a živí sa rastlinami a ulovenou zverou.

Zdroj: Daily Mail

 

 

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/news/article-5972009/Last-indigenous-man-Amazon-tribe-seen-camera-Rondonia-Brazil.html

Foto: https://www.youtube.com/watch?v=bsXj15ECoCU

http://www.dailymail.co.uk/news/article-5972009/Last-indigenous-man-Amazon-tribe-seen-camera-Rondonia-Brazil.html

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií