Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čaputová ako ambasádorka životného prostredia. Hornonitrianske bane si zavarili, získali anticenu Kazisvet roka

Bratislava 7. júna (TASR) – Novozvolenú prezidentku Zuzanu Čaputovú ochranári vo štvrtok (6. 6.) ocenili titulom ambasádorka životného prostredia 2019.

Informoval o tom člen poroty Mikuláš Huba. Ocenenie podľa jeho slov Čaputová získala vzhľadom na najvyšší počet nominácií a jednomyseľný názor poroty.

View this post on Instagram

ĎAKUJEM VŠETKÝM . Svoj prvý status netradične venujem všetkým tým, ktorých som svojou kampaňou a pôsobením, žiaľ, nepresvedčila a včera sa rozhodli neodovzdať mi svoj hlas. Chcem vám dať prísľub, že sa aj naďalej budem o vašu dôveru snažiť a budem konať tak, aby som mohla byť aj vašou prezidentkou. Ďakujem za možnosť, ktorú som na to vo voľbách dostala. . Silno vnímam, že mnoho ľudí k voľbám neprišlo. To, žiaľ, svedčí o tom, na čo som často poukazovala – že mnoho ľudí na Slovensku zostáva frustrovaných. Pre mňa samotnú je to veľká výzva, zasadiť sa za obnovu dôvery ľudí v štát a politiku. Na to je potrebné ponúknuť hlavne činy a prácu s výsledkami. Urobím všetko pre to, aby Slovensko vykročilo k spravodlivejšej a férovejšej krajine. . . #nasaprezidentka #prezidentka #mojaprezidentka #prezident #lepsieslovensko #spravodliveslovensko #spravodlivost #slovakia #slovensko #zaslusneslovensko #insta_slovakia #volby #prezident2019 #volby2019 #zuzanacaputova #caputova

A post shared by Zuzana Čaputová (@zuzana_caputova) on

„Bojovala za lepší život, za lepšie životné prostredie, a tým aj za zdravie. Húževnato, vytrvalo, s pokojom a istotou, že je na správnej ceste. Jej cesta dávno prekonala hranice Pezinka a dnes už aj hranice Slovenska. Je to správna cesta pre všetkých ľudí na celom svete,“ vysvetlil nomináciu Čaputovej bývalý spolupracovník v boji proti pezinskej skládke Jaroslav Pavlovič.

https://www.instagram.com/p/BkXApoig7Eq/

Okrem Čaputovej ochranári ocenili herca Mariána Geišberga, výtvarníka Fera Guldana, vedca a diplomata Ladislava Mika. Získali titul „zaslúžilý ochranár“.

Hornonitrianske bane aj Štátne lesy SR sú Kazisvetom roka

Porota udelila aj anticenu Kazisvet roka Hornonitrianskym baniam Prievidza (o ktorých sme písali, keď aktivisti z Greenpeace Slovensko na veži vyvesili plagát „Skončite dobu uhoľnú“) a štátnym podnikom Lesy SR a Slovenský vodohospodársky podnik.

Ocenenia spoločne udeľujú Základná organizácia Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny č. 6  Bratislava, Spoločnosť pre trvalo udržateľný život v Slovenskej republike (STUŽ SR) a Slovenský ochranársky snem (S-O-S). Titul ambasádor životného prostredia doteraz získali Fero Guldan, Zuzana Homolová, Zuzana Kronerová, Juraj Nvota, Daniel Pastirčák, Rudo Sikora a Samo Smetana.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií