Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Američania chystajú ďalšiu vojenskú pomoc pre Ukrajinu presahujúcu dve miliardy dolárov

Americký minister obrany Lloyd Austin to oznámil, keď sa so šéfom ukrajinského rezortu obrany Rustemom Umerovom stretol v Pentagone.

2.7.2024 (SITA.sk) – USA onedlho ohlásia ďalšiu vojenskú pomoc Ukrajine v hodnote 2,3 miliardy dolárov. Povedal to v utorok americký minister obrany Lloyd Austin.

Pomoc bude zahŕňať protitankové zbrane a muníciu pre systémy protivzdušnej obrany Patriot. Austin to oznámil, keď sa so šéfom ukrajinského rezortu obrany Rustemom Umerovom stretol v Pentagone.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ukrajina nie je osamotená a Spojené štáty nikdy vo svojej podpore nezaváhajú,“ uviedol Austin na začiatku rokovaní.

„Spolu so zhruba 50 spojencami a partnermi budeme Ukrajine naďalej poskytovať nevyhnutné vybavenie, ktoré dnes potrebuje na odrazenie ruskej agresie a v budúcnosti na odstrašenie ruskej agresie,“ vyhlásil šéf Pentagonu.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Američania chystajú ďalšiu vojenskú pomoc pre Ukrajinu presahujúcu dve miliardy dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií