fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Američania sú podľa šéfa CIA presvedčení, že Čína uvažuje o dodaní smrtiacich zbraní Rusku

Podľa americkej spravodajskej služby čínska vláda uvažuje, že Rusku poskytne drony a muníciu.

Máte tip? napíšte nám mailom

26.2.2023 (SITA.sk) – Podľa riaditeľa americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Williama Burnsa sú USA presvedčené, že Čína uvažuje o tom, že Rusku dodá letálne zbrane. Spravodajské informácie však naznačujú, že Peking ešte neprijal konečné rozhodnutie.

„Sme presvedčení, že čínske vedenie uvažuje o poskytnutí letálnych zbraní,” povedal riaditeľ CIA pre televíznu stanicu CBS News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Zároveň však zatiaľ nevidíme, že by urobili konečné rozhodnutie, a nepozorujeme dôkazy o realizácii dodávok letálnych zbraní,” dodal Burns. Informuje o tom portál cnn.com.

Podľa americkej spravodajskej služby čínska vláda uvažuje, že Rusku poskytne drony a muníciu, dodáva portál s tým, že mu to potvrdili tri zdroje oboznámené s touto spravodajskou informáciou.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Američania sú podľa šéfa CIA presvedčení, že Čína uvažuje o dodaní smrtiacich zbraní Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií