Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Americká vojnová loď zostrelila rakety vystrelené jemenskými povstalcami, „potenciálne“ smerovali na Izrael

Množstvo ďalších útokov bezpilotných lietadiel sa počas ostatných troch dní zameralo na americké vojenské základne.

20.10.2023 (SITA.sk) –  Americká vojnová loď zostrelila tri rakety a niekoľko bezpilotných lietadiel, ktoré potenciálne smerovali k cieľom v Izraeli. Ako referuje web news.sky.com, podľa amerických predstaviteľov rakety a drony vypustili jemenskí povstalci Húsíovia.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Americké ministerstvo obrany informovalo, že torpédoborec USS Carney operujúci v severnej časti Červeného mora zachytil tri strely zem-vzduch a niekoľko bezpilotných lietadiel, ktoré odpálili húsíjské sily v Jemene. Rakety podľa Pentagonu „potenciálne“ smerovali na Izrael, ale Spojené štáty s určitosťou nepotvrdili, či to tak bolo.

Množstvo ďalších útokov bezpilotných lietadiel sa počas ostatných troch dní zameralo na americké vojenské základne. Vo štvrtok Pentagon zaznamenal útoky raketami a dronmi na základne v Sýrii a Iraku.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Americké bombardéry, Húsíovia, Izraelsko-palestínsky konflikt
Zdroj: SITA.sk – Americká vojnová loď zostrelila rakety vystrelené jemenskými povstalcami, „potenciálne“ smerovali na Izrael © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií