fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Totálna nehoráznosť? Mužovi amputovali nohu, svoju fotku našiel na krabičke od cigariet

Čo na to hovorí Európska komisia?

Fajčenie cigariet je bežným prostriedkom, ako sa zbaviť každodenného stresu. V zahraničí sa stal ale nečakaný prípad, kedy sa na krabičke objavila noha neznámeho muža. O čo presne išlo?

Hoci fajčenie cigariet poškodzuje zdravie i okolie, mnoho ľudí ho stále praktizuje a je skutočne ťažké s ním prestať. Okrem toho, že ide do peňazí, neraz sa kvôli nemu vyskytnú mnohé zdravotné komplikácie. Jeden muž mal kvôli cigaretám ešte väčšie problémy, a to ani nefajčil. Pozri, sa čo sa stalo.

Portál BBC.com informuje o nezvyčajnom prípade 60-ročného muža. Ten totiž na krabičke cigariet zbadal svoju amputovanú nohu. Takéto veci sa v každodennom živote občas stávajú. Problém nastal ale preto, že výrobcovia krabičky tento obrázok použili bez jeho súhlasu. Na nej bol text v znení: ,,Fajčenie upcháva vaše tepny.”

Muž je pôvodom Albánec a v roku 1997 prišiel v dôsledku streľby o nohu.

Európska komisia, ktorá je zodpovedá za obsah na krabičke, tvrdí, že to nie je mužova noha. Avšak jeho rodina, ktorá krabičku priniesla domov, hovorí, že jazvy na amputovanej nohe sú charakteristické a že určite ide o zmieňovaného muža. Ten tvrdí, že dá obrázok posúdiť špecialistovi, pretože s jeho uverejnením vôbec nesúhlasil. Noviny Le Parisien tento incident spochybňujú a dodávajú, že obrázok sa v ich databáze nachádza už od roku 2017.

Cigarety a obrázky – celoživotný problém?

Vtedy fotku údajne použili v kampani EÚ v boji proti tabaku. Hovorcovia Európskej komisie Le Parisien tvrdia, že identitu človeka na obrázku poznajú a majú plné práva na fotografovanie ľudí, ktorí sú nejakým spôsobom zapojení do kampane. Ich konečné stanovisko je, že sa na obrázku určite nenachádza mužova končatina. Cigarety tak v tomto prípade robia väčší problém, ako by sa na prvý pohľad zdalo.

Rýchly tip: Hoci je tento prípad ojedinelý, je nutné si pri preberaní obrázkov dávať pozor aj na internete. Neraz sa môže stať, že si stiahnete niečo, čo podlieha autorským právam. Dbajte na to, aby ste obrázky vždy zazdrojovali, prípadne využívajte fotky práve z voľných fotobánk, kde sú práva ošetrené. Vyhnete sa tak nepríjemným sporom a nemusíte rozmýšľať nad tým, či sa nedostanete do možných nepríjemností.

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií