Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Andrej Danko k Zsuzsovej: „Boli to nezáväzné, súkromné flirty.”

Andrej Danko minulý rok urputne zapieral, že by s Alenou Zsuzsovou niekedy komunikoval. Vďaka dátam od medzinárodnej siete investigatívnych novinárov sa objavila nahrávka, podľa ktorej Danko klamal. Predseda Národnej rady mal so Zsuzsovou volať trikrát, v telefonátoch si vykali. „Tak vás bozkávam všade,“ rozlúčil sa Andrej Danko na konci jedného z telefonátov.

Pokračovanie pod reklamou

Nahrávku si môžete vypočuť tu:

Dnes usporiadal Andrej Danko tlačovku, aby sa k celej kauze vyjadril

„V telefóne som ju mal uloženú ako „babu z Nových Zámkov”. Moja komunikácia s ňou sa netýkala trestných činov, z ktorých je dnes obvinená. Chcem zdôrazniť, že som nepoznal jej identitu, pretože som sa s ňou nikdy nestretol. V mojom pracovnom živote pokladám tento vzťah za bezvýznamný. Čo však nepokladám za bezvýznamné sú praktiky, ku ktorým sa uchyľujú pred voľbami jednotlivé politické strany. Médiá, ktoré sú dotované opozíciou, sa uchyľujú k protiprávnym metódam.” vylieva si srdce predseda vlády.

„Urobil som počas svojej politickej kariéry mnoho chýb. Áno, sem-tam sa zakokcem, sem-tam skomolím slovo. Ale nikdy som neklamal. O mojom jedinom stretnutí s Kočnerom viete, no pre mňa je hlavné, že som nepodľahol jeho peniazom. A potom musela nastúpiť volavka, ktorá ma mala zvábiť. Znova niekto musel vymyslieť kauzu, lebo nič iné na mňa nemajú.”

Pokračovanie pod reklamou

 

„Na tomto mieste vám môžem prisahať, aby v ďalšom politickom boji akéhokoľvek Slováka nebolo narušené súkromie. Túto agendu namierenú proti SNS považujem za absolútne protiprávnu.”

 

Keď sa jeden z redaktorov spýtal, prečo sa Andrej Danko vyjadril, že Alenu Zsuzsovú nepozná, reagoval takto:

„Máte si to vysvetliť tak, že Zsuzsovú mám uloženú v telefóne ako „Baba z Nových Zámkov”. Pre mňa Alena Zsuzsová neexistovala, pre mňa existovala virtuálna žena, ktorá so mnou komunikovala náhodným spôsobom.”

„Čo ma ale ľudsky uráža, nespájajte SNS a neubližujte nám kvôli vašim cieľom. Ak si ale myslí, že toto ma zlomí, tak nie.”

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií