fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Podporuje dezinformácie? Andrej Danko prijal pozvanie do Slobodného vysielača

Máte tip? napíšte nám mailom

Andrej Danko dnes vystúpi v konšpiračnom Slobodnom vysielači. Ide o politický ťah zisku posledných voličov len pár dní pred voľbami?

Predvolebný ošiaľ vrcholí. Do parlamentných volieb ostávajú necelé dva týždne, čo je pre politikov jasný signál na získavanie posledných hlasov. Každá strana si však vybrala iný spôsob. Smer-Sociálna demokracia vsadila na novú mobilnú hru, v ktorej zosmiešňuje opozíciu. Strana SaS taktiež nezaháľa a po viacerých slovenských mestách organizuje mítingy, kde pozýva ľudí na pivo. Na podobnú istotu vsadili aj členovia strany KDH, ktorí sa rozhodli, že nalákajú ľudí na najlepšie halušky. A aby sme sa na ich tváre nepozerali len z bilboardov, prihovárajú sa nám aj z rádií či televíznych obrazoviek.

View this post on Instagram

EÚ BY SI MALA VIAC VŠÍMAŤ BALKÁNSKE ŠTÁTY Balkán bol vždy strategickým územím pre Európu. Ak aj na tomto území vznikali konflikty, tak sa prenášali do Európy. Balkán je preto prirodzenou hranicou Európy, a je potrebné zabezpečiť ochranu Únie práve na tomto území. #slovensko #stat #eu #narod #cesko #rakusko #srbsko #chorvatsko #ciernahora #spolu #spolupraca #tema #aktualne #bratislava #hrad #bratislavskyhrad #sns #volby2020 #2020 #nedela #februar#predsedasns #politika _________________________________________________ Objednávateľ: Slovenská národná strana, Šafárikovo nám. 3, 814 99 BRATISLAVA, IČO: 00677639. Dodávateľ: Facebook Ireland Limited, 4 Grand Canal Square Dublin 2, Írsko, IČO: 462932

A post shared by Andrej Danko (@andrej_danko_official) on

Andrej Danko v Slobodnom vysielači

A keď sa začne politikom máliť priestor v mainstreamových médiách, dokážu siahnuť až na dno svojich síl. Tak to bolo aj v prípade Andreja Danka, ktorý sa rozhodol, že skúsi konšpiračné rádio Slobodný vysielač.

Slobodný vysielač je slovenské internetové rádio, ktoré začalo vysielať v roku 2013. Názov rádia odkazuje na Slobodný slovenský vysielač používaný partizánmi počas Slovenského národného povstania, ktorý tiež sídlil v Banskej Bystrici. Jedným z hlavných cieľov rádia Slobodný vysielač však má byť „pravdivé a neskreslené informovanie verejnosti“, ktoré by suplovalo poplatné a zmanipulované spravodajstvo mainstreamových médií.

https://www.instagram.com/p/B8ejTZ3HYGR/

Problémom s obsahom a cieľom rádia je to, že Slobodný vysielač chápe hľadanie pravdy tak, že čokoľvek tvrdí mainstream, je lož a čokoľvek tvrdí ktosi iný, je pravda. A práve preto je mnohými serióznymi médiami a novinármi spochybňovaný, až priamo označovaný za konšpiračné médium, ktorého cieľom nie je hľadanie pravdy a už vôbec nie objektívne informovanie ľudí o spoločenskom dianí.

Mediálny obraz versus realita

A presne do takéhoto rádia prijal pozvanie predseda parlamentu Andrej Danko. Témou rozhovoru je „Andrej Danko – mediálny obraz verzus realita“. Názov témy, ktorú bude rozoberať Andrej Danko je vzhľadom na zmysel rádia naozaj bizarný.

https://www.instagram.com/p/B8RGZfsHUWq/

Nie je to však po prvýkrát, čo podali politikom pomocnú ruku konšpiračné médiá. Rovnako ako aj Andrej Danko, aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar si skočil na kávičku k redaktorom Hlavných správ. Tí ho v rozhovore opísali ako charizmatického, sympatického a usmievavého človeka.

Čo si myslíte o konšpiračných médiách? Dajte nám vedieť v komentári, či mal podľa vás Andrej Danko prijať pozvanie do Slobodného vysielača alebo nie.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií