fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

VIDEO: Andrej Danko vykázal z NRSR 6 poslancov

Máte tip? napíšte nám mailom

Andrej Danko (SNS) vykázal z rokovacej sály nezaradených poslancov, ktorí zablokovali mimoriadnu schôdzu a dal im absenciu. 

Schôdzu, na ktorej chceli Smer a SNS presadiť zvýšenie prídavku na dieťa, 13.dôchodok a zrušenie diaľničných známok – zablokovali poslanci okolo Miroslava Beblavého. Obsadili rečnícky pult a plánujú dokonca spať v rokovacej sále – aby návrhy do volieb nestihli prejsť.

Andrej Danko vykázal 6 poslancov

Miroslav Beblavý na svojej sociálnej sieti napísal, že zvolanie dnešnej schôdze národnej rady bolo dvojnásobne nezákonné. Bol porušený nielen rokovací poriadok, ale bol porušený aj výdavkový strop, ktorý je súčasťou ústavného zákona. Žiaľ, parlamentná väčšina, ktorú v súčasnosti tvorí Smer, SNS a ĽS NS, napriek tomu túto schôdzu otvorila.

Naživo z parlamentu, kde sme sa rozhodli zostať aj cez noc v snahe o zastavenie protizákonnej schodze. Budeme reagovať aj na nehorázne reči Petra Pellegriniho.

Zveřejnil(a) Miroslav Beblavý dne Úterý 18. února 2020

Návrhy, ktorými si chcú kúpiť voličov sú pokusom o atentát na verejné financie tesne pred voľbami. Podľa Beblavého  ide o obrovské sumy peňazí, ktoré by vážnym spôsobom zasiahli do fungovanie budúcej vlády a Slovenska.

Prečítajte si tiež:
Tieto geniálne pouličné maľby vyčaria úsmev na tvári nejedného okoloidúceho

Poslanci budú nocovať v parlamente

“Preto sme pristúpili k mimoriadnemu, aj keď mierumilovnému a pokojnému protestu a obštrukciou sme zablokovali rokovanie parlamentu. Ďakujem všetkým opozičným poslancom, ktorí nás podporili, osobitne poslancom z SaS. Danka a jeho vyhrážok sa nebojíme. Môže nám zobrať naše platy, ale nemôže nám zobrať našu vytrvalosť, odhodlanie a energiu bojovať za správnu vec,” napísal Miroslav Beblavý.

Urobíme všetko pre to, aby sme zabránili nezákonnému postupu a bezostyšnému predvolebnému kupovaniu hlasov zo strany novej koalície Smeru, SNS a ĽS NS.

View this post on Instagram

Zvolanie dnešnej schôdze národnej rady bolo dvojnásobne nezákonné. Bol porušený nielen rokovací poriadok, ale aj výdavkový strop, ktorý je súčasťou ústavného zákona. Žiaľ, parlamentná väčšina, ktorú v súčasnosti tvorí Smer, SNS a ĽS NS, napriek tomu túto schôdzu otvorila. Návrhy, ktorými si chcú kúpiť voličov sú pokusom o atentát na verejné financie tesne pred voľbami. Ide o obrovské sumy peňazí, ktoré by vážnym spôsobom zasiahli do fungovanie budúcej vlády a Slovenska. Preto sme pristúpili k mimoriadnemu, aj keď mierumilovnému a pokojnému protestu a obštrukciou sme zablokovali rokovanie parlamentu. Ďakujem všetkým opozičným poslancom, ktorí nás podporili, osobitne poslancom z SaS. Danka a jeho vyhrážok sa nebojíme a sme pripravení bojovať aj ďalej. Môže nám zobrať naše platy, ale nemôže nám zobrať našu vytrvalosť, odhodlanie a energiu bojovať za správnu vec. Urobíme všetko pre to, aby sme zabránili nezákonnému postupu a bezostyšnému predvolebnému kupovaniu hlasov zo strany novej koalície Smeru, SNS a ĽS NS. . . . . #progresivnespolu #obstrukcia

A post shared by Miroslav Beblavý SPOLU (@beblavy_spolu) on

Nezaradení poslanci okolo Miroslava Beblavého sa však postarali o poriadne bizarný kúsok. Na rečnícky pult priniesli tortu a nechceli ju zo sály vyniesť. Andrej Danko podotkol, že takéto konanie nie je hodné poslanca a dupľom nie predsedu strany a je v rozpore s rokovacím poriadkom.

Poslanci sa napokon rozhodli, že v parlamente strávia celú noc, aby pokračovali v blokovaní mimoriadnej schôdze Národnej rady.

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií