fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Služba Android Pay dorazí aj na Slovensko! Ako bude fungovať?

Máte tip? napíšte nám mailom

Pred niekoľkými dňami bola platobná služba Android Pay spustená v susednej Českej republike. Naším západným susedom môžeme teda len tíško závidieť. Dôvod na radosť majú však aj Slováci.

Google vo svojom blogu oficiálne príchod tejto služby na Slovensko potvrdil.

hero-slide-grocery-desktop_1-width-1000

Pri svojom vyjadrení spomenul internetový gigant, že na Slovensku už “čoskoro“. Presný dátum nie je uvedený, no dôvod na radosť tu určite je. Nedávno bola služba spustená aj na Ukrajine, v Poľsku a v Brazílii.

Služba Android Pay predstavuje pohodlnú platbu mobilom s operačným systémom Android. V praxi bude stačiť uložiť do smartfónu svoju platobnú kartu a autorizovať ju. Následne už prostredníctvom mobilnej aplikácie jednoducho zaplatíš. Tvoja banka bude samozrejme musieť túto možnosť podporovať (vzhľadom na popularitu očakávame zapojenie viacerých veľkých bánk) a potom už jednoducho stačí prostredníctvom NFC čipu a aplikácie Android Pay platiť.

Zdroj: blog.googlebusinesswire.com

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií