fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Andruskó: Zsuzsová objednala vraždu aj Lászlóa Baštrnáka

Máte tip? napíšte nám mailom

Dnes, 14. januára pokračuje pojednávanie o veci vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Súd sa začína výpoveďou matky Martiny Kušnírovej, ktorá na úvod hovorí, že pracuje ako profesionálny rodič v detskom domove. 

Včerajšiu výpoveď Marčeka považuje súd za dôveryhodnú

Marček včera dôveryhodne opísal, ako vražba prebiehala a jeho výpoveď trvala 3 hodiny. Sám tvrdí, že sa v ňom niečo pohlo počas sledovania vystúpení rodičov mladého zavraždeného páru a ich bolesti. Nečakane tak prejavil ľútosť nad svojím činom.

Najočakávanejšou výpoveďou je výpoveď Zoltána Andruskóa

Zoltán Andruskó je už za spolupodieľaní sa na vražde Jána a Martiny odsúdený na 15 rokov väzenia, pričom mal pôvodne dostať len 10. Sudca bol však s dĺžkou jeho pobytu nespokojný a tak mu ho zvýšil ešte o 5 rokov. Andruskó súhlasil. Od začiatku polícii pomáha.

Výpoveď Zlatice Kušnírovej je plná nostalgie, hnevu a bolesti

Ako sme spomínali, súd dnes začínal výpoveď matky Martiny Kušnírovej. Tá je hnacím kolesom v boji proti nespravodlivosti a chce, aby smrť Martiny a Jána bola náležite potrestaná. Svoju výpoveď začala o svojej práci profesionálneho rodiča v detskom domove, potom sa však otočila k obžalovaným a spýtala sa:

„Kto vám dal právo siahnuť na život našich detí?“. 

Súd ju však hneď napomenul, aby hovorila len s ním a Zlatica dovysvetlila, že obžalovaní majú tiež dcéry a ešte raz sa spýtala, kto im dal právo siahnuť na život ich detí za ich špinavé prachy.

Prečítajte si tiež:
Zo spevu talentovanej Tiffany vám naskočia zimomriavky. Takto prekrásne zaspievala nad studňou známu skladbu

Zlatica Kušnírová tiež rozpráva o Martininej práci – že chodila brigádovať na archeologické vykopávky aj cez prázdniny, lebo boli na tom finančne zle.

„Bola spokojná, vyžívala sa. Keď domov nosila tie artefakty, bola nadšená. Pýtala som sa jej, čo to je a ona, že štyri tisíc rokov stará sekerka. Od malička mala rada dejepis.“

Na Zlaticu nemal nikto z obžalovaných žiadne otázky, až kým súd nevyzval Zlaticu, aby doplnila ďalšie informácie o tom, kedy sa zoznámila s Kočnerovými vyhrážkami.

„Prečo si myslíte, že som vinná z vraždy vašej dcéry? Hovorí vám niečo prezumpcia neviny?” útočila Zsuzsová.

Súd ju však hneď napomenul, aby kládla len otázky.

Výpoveď Jozefa Kuciaka bola bolestná

„Sme z dediny, už len fakt, že človek, čo sa nachádza na mafiánskych zoznamoch, sa zaujíma o brata, to je hrozné. Ja si myslím, že sa aj bál, len nás ukľudňoval, asi nechcel, aby sme vedeli, že sa bojí. Keby sa nebál, tak by nepodával trestné oznámenie.“ povedal brat Jána Kuciaka.

Tiež tvrdil, že mal o brata starosť a že Ján raz dostal od Kočnera výpisy z obchodného registru s provokačnými smajlíkmi.

Prečítajte si tiež:
Dráma v Ríme: Turistky sa pobili pri známej fontáne. Spravili tak z poriadne bizarného dôvodu

Výpoveď Zoltána Andruskóa je kľúčová

Zoltán Andruskó od začiatku spolupracuje s políciou. Dnes sa rozhodol prehovoriť o všetkom a súdu predostrel aj nové informácie. S Alenou Zsuzsovou sa údajne spoznali pred pár rokmi na Pokeci, no nikdy spolu nič nemali.

„Nechcel som tomu veriť, že jedna žena tohto je schopná. Pár dní nato sa tá vražda stala. Nevedel som, čo robiť, radšej som sa rozhodol mlčať dlhé roky.“

Tiež tvrdí, že Zsuzsová dostala od Kočnera nové Porshe a poznala sa aj s Borisom Kollárom.

Celý priebeh pojednávania môžete sledovať TU.

Zdroj: Denník N
Titulná fotka: Denník N

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií