fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Angličtina pre samoukov ukrýva niekoľko trikov

Máte tip? napíšte nám mailom

Investícia do znalostí a vedomostí je jedna z najmúdrejších vecí, ktoré môžete pre seba urobiť. Vždy, keď máte možnosť, priučte sa niečomu novému.

Ťahá vás to do Anglicka a chcete sa naučiť po anglicky? V tom prípade začnite ešte dnes!

Angličtina je považovaná za pomerne jednoduchý jazyk, a práve preto mnohí chcú využiť možnosti, ktoré dnešný svet ponúka a v rýchlosti sa naučiť aspoň základné anglické frázy, ktoré sa dajú použiť pri bežnom rozhovore.

Angličtina pre samoukov

V prípade, že sa rozhodnete pre samouku, môžete naraziť na niekoľko prekážok. Jednou z nich je nedostatočné cvičenie konverzácie. Ak nebudete hovoriť hneď od začiatku, bude to čím ďalej, tým ťažšie. Môžete vedieť milión slovíčok a mať naučené anglické frázy naspamäť, ale prakticky sa vám zídu, až keď začnete konverzáciu. Preto je angličtina pre samoukov dobre spracovaná len vtedy, keď vás motivuje rozprávať.

I keď budete konverzovať s chybami a nebudete si istí ani gramatikou, ani výslovnosťou, je dôležité, aby ste hovorili. Základom k úspechu je totiž samotná konverzácia, takže ak môžete, hovorte. Nie je vôbec dôležité, že na začiatku budete robiť chyby. Podstatné je, že prekonáte strach z konverzácie, ktorý čaká každého, kto sa rozhodol pre angličtina pre samoukov.

Pýtate sa, ako prekonáte strach z konverzácie? Práve rozprávaním. Ak už doma budete poctivo trénovať a snažiť sa hovoriť, potom pre vás bude následne ďaleko jednoduchšie, keď na vás niekto prehovorí a vy mu budete musieť odpovedať v angličtine.

Prečítajte si tiež:
Týchto šesť vecí odhalí, že výchova dieťaťa nie je najlepšia. Ako to napraviť a mať slušné ratolesti?
Zdroj: pixabay.com

Nebojte sa hovoriť po anglicky. Máte chuť naučiť sa niečo nové? Chcete, aby vám v zahraničí rozumeli? Idete do Anglicka alebo inej krajiny, kde je základným jazykom angličtina? V tom prípade s miestnymi hovorte po anglicky. Stačí sa naučiť pár základných anglických fráz!

Rozhodne sa nemusíte ničoho obávať, ľudia hovoriaci po anglicky sú totiž známi svojím povestným zaujímavým anglickým humorom. Aspoň sa teda pri tom zasmejete.

Angličtina pre samoukov sa dá doplniť čítaním

Či už sa angličtinu pre samoukov učíte v dobrom online kurze, alebo vás skôr oslovila nejaká dobrá učebnica angličtiny, rozhodne si zadovážte aj nejakú normálnu knihu, ktorú si budete popritom čítať v angličtine. Môžete napríklad využiť e-shop Book Depository, kde si môžete zakúpiť anglické knihy s doručením na Slovensko zdarma.

Čítaním si zlepšujete svoje zručnosti a znalosti tohto krásneho jazyka. Angličtina pre samoukov vám zrazu pred očami doslova ožije. Akonáhle začnete čítať, začnú vám slová dávať celé vety, následne už si budete pamätať aj slovosled. Všetko vám bude pripadať prirodzenejšie, takže akonáhle začnete čítať, začne vám všetko dávať väčší zmysel.

Naučíte sa, ako sa slovíčka skladajú do viet a budete si ich lepšie pamätať. A v neposlednom rade si tým zlepšujete aj gramatiku, pretože v knižkách sa vyskytujú mnohé gramatické obraty prirodzene. Úskalím angličtiny pre samoukov je v mnohých prípadoch práve gramatika. Lenže tú si môžete postupne zlepšovať práve čítaním kníh alebo sledovaním filmov v anglickom znení.

Prečítajte si tiež:
Obraz opíc v parlamente vydražili za 10 miliónov: Banksyho dielo je karikatúrou poslancov

Prečo je dôležité pozerať sa na filmy

Ako sledovať filmy v angličtine? Začnite pokojne tým, že si pustíte film, ktorý v slovenčine už poznáte naspamäť, no tentokrát v originálnom anglickom znení. Na začiatku vám to zrejme bude pripadať zvláštne a divné, ale po chvíli splyniete s angličtinou a zistíte, že niektoré slovíčka už poznáte a tie, ktorá ešte nepoznáte, si automaticky domyslíte.

Zdroj: pixabay.com

Pri sledovaní filmov používame sluch, takže trénujeme najmä výslovnosť. Opäť veľmi dôležitý prvok, ktorý je potrebné dlhodobejšie cvičiť, preto sa sledovanie filmov v anglickom znení naozaj oplatí.

Je to skvelá metóda, ako si ľahko a dostupne zrýchliť učenie. Filmy má každý rád, a ak si vyberiete ten, ktorý je váš obľúbený, potom aj budete vedieť, o čom sa vlastne hovorí, čím si zlepšujete svoje znalosti.

Záver

Ako vidíte, angličtina pre samoukov sa dá rôznymi spôsobmi rozšíriť. Určite si do svojho plánu zaraďte rozprávanie, čítanie kníh a sledovanie filmov. Nielenže to urobí učenie oveľa zaujímavejším, ale podstatne to zrýchli aj váš postup.

Foto: 1, 2, 3

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií