fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Annu Bilecovú dnes odvolali z funkcie generálnej tajomníčky. Prečo to urobili?

Anna Bilecová skončí na poste generálnej tajomníčky služobného úradu Ministerstva vnútra (MV) SR.

Máte tip? napíšte nám mailom

Z funkcie ju k 10. máju odvolala vláda na svojom utorkovom rokovaní.

Návrh na odvolanie predložil minister vnútra

Návrh na odvolanie predložil na rokovanie kabinetu minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO), ktorý prijal rezignáciu Bilecovej. Tá sa rozhodla vzdať postu, pretože “odmieta byť ďalej terčom verejného lynču vedeného bez akýchkoľvek relevantných dôkazov”. Bilecovej meno sa spája s osobou Ladislava Pipta, obvineného v kauze karuselového podvodu s DPH.

Minister vnútra jej rozhodnutie odstúpiť ocenil, keďže sa tak nebude spoločnosť ďalej polarizovať pochybnosťami o jej minulosti. V tlačovej správe však Mikulec tvrdí, že tieto pochybnosti neboli nijako preukázané.

Vysoká úradníčka požiadala o uvoľnenie z funkcie po článkoch v SME

Denník Sme uvázda, že Anna Bilecová vo vyšetrovacom spise karuselových podvodov za 70 miliónov eur je z odposluchov zachytený jej rozhovor s jedným z podozrivých Ladislavom Piptom.

Do megapodvodu s DPH v rokoch 2007 až 2011 sa zapojilo viac ako sto firiem, podľa vyšetrovania spôsobili štátu škodu viac ako 70 miliónov eur.

Jeden z hlavných organizátorov zločinu bol Milan Chovanec strávi, ktorý strávil  viac ako štyri roky vo väzbe. Momentálne je v Česku, kde naďalej spolupracuje s miestnou políciou.

Prečítajte si tiež:
Koniec otravnému CAPTCHA? Prichádza nový spôsob!
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií