fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Áno pre život – nezisková organizácia, pomôže ľuďom v núdzi aj online

Nezisková organizácia Áno pre život, ktorá pomáha ľuďom v núdzi, spustila online poradenstvo prostredníctvom internetovej stránky anoprezivot.sk. V skúšobnej dobe poskytuje počas pracovných dní dvojhodinové poradenstvo.

Máte tip? napíšte nám mailom

Doplnila, že ľudia v núdzi sa môžu na odborníkov obrátiť od 9.00 h do 11.00 h. ,,Reagujeme na potreby ľudí v kríze a predpokladáme, že najmä pre obete domáceho násilia je jednoduchšie napísať krátku správu, ako telefonovať. Preto ponúkame online čet pre všetkých, ktorí potrebujú pomôcť. V piatok budeme v uvedených hodinách poskytovať na čete psychologické poradenstvo. Mimo tohto času nám návštevníci môžu nechať správu a ozveme sa im v najbližší pracovný deň. Četovať môžu anonymne, nemusia vôbec prezradiť svoju totožnosť,” uviedla Dobešová.

Nezisková organizácia podľa nej reaguje na aktuálnu situáciu v súvislosti s obmedzeným pohybom ľudí. ,,Online poradenstvo rozbiehame pre ženy, členov rodiny, starších ľudí, ktorí potrebujú pomôcť. Odborníčky pomáhajú obetiam násilia či iných trestných činov, riešia krízy v rodinách, sociálnu núdzu, nedostatok potravín. Pomáhajú v prípadoch, keď ľudia nemajú kde bývať. Taktiež poskytujú poradenstvo v prípade ohrozenia života a zdravia,” vysvetlila riaditeľka Áno pre život.

,,Okrem tejto pomoci môžu ľudia v núdzi využiť online čet na facebooku Áno pre život a bezplatnú telefonickú nonstop Linku pomoci 0800 12 00 24. Ale aj telefonický alebo e-mailový kontakt na poradcov – špecializované sociálne poradenstvo 0911 756 029 (apz.poradna@nextra.sk). Právne poradenstvo 0911 756 034 (poradenstvo@nextra.sk), sociálne poradenstvo 0910 852 105 (apz.centrum@nextra.sk). Komplexné sociálne poradenstvo a sociálne služby – dočasné ubytovanie 0911 534 894 (apz.domov@nextra.sk),” dodala Dobešová.

Prečítajte si tiež:
VIDEO: Vo Zvolene pozorovali veterný vír

Nezisková organizácia Áno pre život vznikla v roku 1998 za účelom pomoci tehotným ženám v núdzi a matkám s deťmi – obetiam domáceho násilia. ,,Za činnosť v oblasti sociálnej práce a inklúzie zraniteľných skupín obyvateľstva získala ocenenie v rámci programu Cena Nadácie ERSTE za sociálnu integráciu,” uzavrela Dobešová.

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií