fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Čo sa používalo ako antikoncepcia v minulosti? Tu je odpoveď!

Máte tip? napíšte nám mailom

Antikoncepcia z dôb minulých ťa pravdepodobne šokuje!

Citróny a ocot

Látky, ktoré sa nachádzajú v citrónoch a tiež v octe, údajne spomaľujú spermie a spomaľujú ich pohyb. Tým bránia oplodneniu. Kedysi si ženy vkladali do pošvy hubky nasiaknuté octom či citrónovou šťavou, niektoré si tam dokonca vkladali odšťavenú polovicu citróna, čo sa považuje za predchodcu pesaru. Asi nie je potrebné vravieť, že tieto metódy nie sú vedecký podložené a je viac, než pravdepodobné, že týmto si žena môže spôsobiť viac zdravotné ťažkosti.

Kola

Obľúbený nápoj s obsahom kofeínu sa používa nielen na zahnanie smädu, ale aj pri žalúdočných problémoch. V minulosti sa tiež používal aj na zabíjanie spermií. No výplachy kolou rozhodne nie sú doporučované!

Med

Ďalšou formou antikoncepcie bol a aj v súčasnosti je med. V dnešnej dobe sa používa vo forme medom nasiaknutého pesaru (Honey Cap), ktorý sa uchováva v nádobe s medom. V našich končinách však dostupný nie je.

Črevá

Táto metóda sa dá považovať za najprijateľnejšiu a najlepšiu. Sú predchodcami kondómov. Najčastejšie sa používali črevá z oviec.

Prečítajte si tiež:
Nemáš zvyšné peniaze na dovolenku? Toto miesto na Slovensku naozaj stojí za to a nemusíš naň šetriť celý rok!

Zdroj: jenproholky.cz

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií