fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Antikoncepčné tabletky pre mužov? Hlúposť? Nie, o pár rokov realita!

Máte tip? napíšte nám mailom

Mužská logika je nastavená v posledných rokoch tak, že ak žena nechce otehotnieť, mala by sa o to starať predovšetkým ona. Preto by mala byť ona tou, ktorá sa má pred tehotenstvom chrániť antikoncepčnými tabletkami, nakoľko muži nie sú radi, keď musia používať kondómy.

Toto by sa však mohlo v najbližších rokoch zmeniť. Aspoň tak to píše portál Daily Mail. Podľa tohto portálu vedci predpokladajú, že antikoncepčné tabletky pre mužov by mali byť voľne dostupné na trhu už v roku 2021. Na univerzite v britskom Wolverhampton sa v súčasnosti testuje tabletka, ktorá by mala zabrániť tehotenstvu tak, že zastaví pohyblivosť spermií. Jeden z vedcov, ktorí túto pilulku testujú, profesor John Howl sa vyjadril, že jej účinky sú takmer okamžité.

Taktiež sa vraj testuje nosný sprej, ktorý by fungoval ako forma mužskej antikoncepcie, ale ide o podstatne vzdialenejšiu budúcnosť.

Otázne však je, ako budú k tejto novej forme antikoncepcie pre pánov samotní muži a tiež to, či dokážu byť svedomití a brať ich poctivo ako to robia ženy.

Prečítajte si tiež:
Dôkazy o tom, že aj divé zvieratá dokážu spolunažívať s ľuďmi!

Viac sa o tejto tabletke môžeš dozvedieť vo videu:

https://www.youtube.com/watch?v=yFSOW9c3dX0

Zdroj: Daily Mailyoutube.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií