fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Chceš schudnúť či nabrať na svalovej hmote? Toto sú výborné aplikácie, ktoré ti pomôžu splniť tvoje fitness ciele

Máte tip? napíšte nám mailom

Do telefónu si dnes môžete stiahnuť rôzne aplikácie, ktorá vám môžu výrazne pomôcť v každodennom živote. Inak tomu nie je ani u fanúšikov fitness. Ktoré sa oplatí mať v telefóne?

Pred niekoľkými rokmi bolo počítanie kalórií u fitness fanúšikov hotovou vednou disciplínou. Na počítanie krokov si zas ľudia museli kupovať drahé krokomery. Tiež nebolo také jednoduché nájsť si cvičebné plány či chutné recepty s nutrične hodnotným zložením. Dnes má však každý po ruke smartfón a tak môže mať týchto pomocníkov kedykoľvek so sebou.  Oplatí sa preto využiť možnosti, ktoré obchody s aplikáciami ponúkajú, mnohokrát zadarmo.

https://www.instagram.com/p/BnIesCJBkSY/

Kalorické tabuľky 

Pre tých, ktorí sú chcú strážiť svoj príjem kalórií, je presne určená táto aplikácia. Môžete si do nej zaznamenať, čo ste v priebehu dňa zjedli a tiež vytvárať vlastné recepty a ukladať ich. Pokiaľ sa najete v reštaurácii, nie je problémom zaznačiť si aj napríklad pizzu margheritu či gordon bleu ako takzvané generické jedlo. Teda prednastavené hodnoty hotových pokrmov, ktoré vždy majú približne rovnakú energetickú hodnotu.

Je to česko-slovenská obdoba aplikácie My Fitness Pall, ktorá sa síce teší obľube, ale nie je v slovenčine. Avšak, mnohé jedlá, ktoré sú tam uložené, už sú „poslovenčené“ a tak nájdete v ponuke napríklad aj tradičnú horalku či langoš. Obidve aplikácie sa dajú využívať aj cez počítač, keďže majú svoju webovú stránku a do účtu sa tak môžete prihlásiť z akéhokoľvek zariadenia. Pri oboch tiež platí, že ak si dáte niečo, čo nie je v archíve jedál, môžete si hodnoty sami zaznačiť.

Pedometer – Step Counter Free & Calorie Burner 

Existuje množstvo krokomerov, ktoré vám spočítajú, koľko ste toho prešli. Vo všeobecnosti platí, že ideálne je prejsť aspoň desaťtisíc krokov za deň. Pedometer vám naviac spočíta aj spálené kalórie a množstvo prejdených kilometrov. Nájdete desiatky podobných aplikácií, no táto patrí k najlepšie hodnoteným. Výhodou je, že počítadlo funguje na princípe senzoru a nie GPS. To vám ušetrí značnú časť batérie.

Prečítajte si tiež:
Chodci vs. električky 0:1 – Česi chcú zabrániť nehodám drsnou kampaňou

Spotify

Ide o jednu z najznámejších aplikácií do telefónov. Môžete pomocou nej počúvať takmer akékoľvek piesne, vytvárať si playlist či vypočuť si niektorý z desiatok už hotových. Nájdete medzi nimi aj zoznamy piesní vytvorené špeciálne tak, aby sa vám pri nich dobre cvičilo či behalo.

O niečo menej známou funkciou je možnosť počúvania podcastov. Mnohí dnes radi trávia čas počúvaním audiorelácií, ale človek si málokedy nájde čas nerušene sedieť a iba vnímať tieto nahrávky. Práve cvičenie si tak môžete spríjmeniť nejakým podcastom. V súčasnosti sa už snažia väčšinou aj naši tvorcovia dostať do tejto aplikácie, a tak v nej nájdete širokú ponuku v slovenčine.

https://www.instagram.com/p/BxRmvn2gRZh/

Fitclan

Fitclan je jedným z najznámejších webov na slovenskej fitness scéne. Ponúka články s vedou overenými informáciami, množstvo zaujímavých receptov, často tiež organizuje rôzne semináre a pre členov Premium klubu ponúka pravidelne aj rôzne drobné aktuality, ktoré sa „mihnú“ vo fitness svete. Väčšina obsahu je však voľne dostupná.

Prednedávnom vznikla aj ich vlastná aplikácia, ktorá vylepšuje čítanie prostredníctvom telefónu. Nevýhodou však je, že zatiaľ nie je prístupná pre používateľov Androidu, ale iba pre Apple.

GymRun

Aplikácia, vďaka ktorej si môžete zaznamenávať svoje tréningy. Môžete si doma vopred vytvoriť tréningový plán, pridať si najobľúbenejšie cviky a potom zaznamenávať, s akým závažím a koľkokrát ste daný cvik spravili. Zároveň vám aplikácia spočíta, koľko kalórií ste spálili. Výhodou oproti konkurencii je, že názvy cvikov sú preložené do slovenčiny.

Prečítajte si tiež:
Krásne ženy, ktoré hrdo nosia svoje nedokonalosti a nehanbia sa za ne

Mnoho začiatočníkov (ale aj pokročilých) síce pozná techniku, ale presne nevie, čo si predstaviť pod názvami ako extenzie chrbta, abdukcie na stroji, príťahy kladkou či tlaky na ramená.  Tvorcovia mysleli aj na túto skupinu cvičencov a preto je ku každému názvu priložený aj nákres s prevedením cviku. Zároveň je aplikácia prepojená s videonávodmi na tréningy. Avšak, verzia zadarmo obsahuje obmedzené možnosti. Nemôžete si napríklad porovnávať svoj progres či vidieť detailnejšie tabuľky vašich výkonov. Základné funkcie však spĺňa.

Home Workout

Už v minulosti sme písali o tipoch na domáci tréning bez vybavenia.  Táto aplikácia ponúka množstvo podobných nápadov. Dokonca sú jednotlivé cviky presne popísané, viete si určiť, či ste začiatočník, pokročilý alebo veľmi pokročilý. Môžete si tu nájsť kompletný tréning zameraný na rôzne časti tela. Ide teda o dobrú pomôcku, pokiaľ sa vám práve nechce ísť cvičiť mimo domu.

https://www.instagram.com/p/BxVVtLHgC4l/

Fitrecepty

Táto aplikácia obsahuje stovky zaujímavých receptov, ktoré zaujmú fanúšikov fitness. Na výber máte z ôsmich kategórií a naviac ešte aj premium sekciu, ktorá je za poplatok. Avšak množstvo tipov nájdete aj bez poplatku. Výhodou je, že recept je v češtine a naviac sú pri každom jedle uvedené aj nutričné hodnoty.

Aplikácia je síce vysoko hodnotená medzi používateľmi, no mnohí kritizovali, že text sa nedá dočítať kvôli reklamám. Zdá sa však, že na tomto nedostatku vývojári zapracovali a momentálne by už tento problém pri zobrazovaní nie je.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií