Archívne zábery prezradili o 101-ročnom dobrosrdečnom bezdomovcovi z Bulharska šokujúce informácie!

Archívne zábery prezradili o 101-ročnom dobrosrdečnom bezdomovcovi z Bulharska šokujúce informácie!

Stal sa vzorom a tvárou ľudskosti

Tento starý pán navonok pôsobí ako jeden z bezdomovcov, ktorých stretneme, keď prechádzame cez mesto. Zanedbaný starček, ktorému by ste pravdepodobne nevenovali nijakú pozornosť. V skutočnosti je tento pán veľmi láskavý a oddaný muž. Jeho meno je Dobri Dobrev, ale ľudia ho zvyknú volať Dedko Dobri. Možno by ste mu netipovali, ale tento muž má už 101 rokov! Dedko Dobri žije v Bulharsku, v meste Bailovo. Jeho životný príbeh je takýto…


Narodil sa chvíľu pred vypuknutím 1. svetovej vojny, počas 2. svetovej vojny čiastočne ohluchol. Keď po mnohých rokoch ovdovel, začal sa zamýšľať nad svojím životom. Nad materialistickým životom, ktorý viedol. Chcel zmenu. Životnú zmenu. A preto sa pred 16 rokmi, teda v roku 2000 rozhodol, že celý svoj majetok daruje cirkvi. Presne v tom okamihu sa z Dobriho stal bezdomovec. Zaradil sa k ľuďom, ktorí stratili dom a rodinu. A tak sa začal predierať ulicami Bailova a žobral peniaze od okoloidúcich a občanov mesta. Samozrejme, poberal aj dôchodok  vo výške 100,- €, z ktorého žije.

Dobri Dobrev

Dobri chcel pomáhať. Túžil zachrániť tých, ktorí to potrebovali. A preto vyžobrané peniaze neminul na seba, ale ich poctivo odkladal. A keď ich bolo dosť, rozhodol sa ich darovať cirkvi. V roku 2010 natáčala bulharská televízia dokument o katedrále Alexandra Navského, ktorá sa nachádza v bulharskej Sofii. Novinári sa zavŕtali naozaj do každého detailu a z archívu zistili, že najväčší dar, aký kedy táto katedrála obdržala bol práve od dedka Dobriho. Všetky peniaze, ktoré kedy vyzbieral od ľudí v meste daroval práve na túto katedrálu. Bol to dar v hodnote 20 000,- € .

Napriek tomu, že Dobri o svojich príspevkoch verejne nehovorí a nechváli sa nimi, v médiách sa o nich vie vďaka archívom. Vie sa, že za celý svoj doterajší život daroval chrámom, detským domovom, ľuďom či kláštorom zhruba 40 000,- €.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Taylor Swift a Zayn Malik konečne vydali klip k ústrednej skladbe Fifty Shades Darker!

Dedko Dobri žil zo 100,- € mesačne a všetky ostatné príspevky od ľudí  šetril na to, aby ich mohol vo veľkom darovať iným. Nehľadel na seba a svoje pohodlie. Obetoval všetok svoj majetok a začal tráviť dni zbieraním peňazí pre tých, ktorí to potrebovali možno viac, než on sám…

Dobri

Zdroj: brightside.me

Google+ Linkedin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

*

*