fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Armáda identifikovala popraveného ukrajinského vojaka, ktorý na videu kričal „Sláva Ukrajine!“

Ruskí okupanti si priebeh popravy nakrútili na video, ktoré sa medzičasom dostalo na internet.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská armáda zverejnila meno vojaka, ktorého zastrelili ruskí vojaci a priebeh popravy nakrútili na video. To sa počas pondelka rýchlo šírilo vo virtuálnom priestore. Ako referuje spravodajský web CNN s odvolaním sa na ukrajinské ozbrojené sily, zabitým vojakom je Tymofij Mykolajovyč Šadura.

Poprava vojaka

Včera bolo na sociálnych sieťach a v médiách zverejnené video z popravy vojaka ukrajinských ozbrojených síl, ktorého popravili ruskí okupanti po tom, čo povedal ‘Sláva Ukrajine!’,“ uviedla na Facebooku 30. brigáda ukrajinskej armády. Tá potvrdila, že podľa predbežných informácií je mŕtvym vojakom jej príslušník.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Šadura bol podľa príspevku nezvestný od 3. februára, stratil sa počas bojov o Bachmut. „Momentálne sa telo nášho vojaka nachádza na dočasne okupovanom území. Konečné potvrdenie jeho totožnosti bude po vrátení tela a vykonaní príslušných vyšetrení,“ píše sa ďalej v príspevku.

Video je „šokujúce“

Hovorca nemeckej vlády Christian Wagner v utorok počas pravidelnej vládnej tlačovej konferencie uviedol, že video je „šokujúce“. „Ak je to autentické, potom by to bol vojnový zločin. Podľa medzinárodného práva je poprava neozbrojených vojakov vojnovým zločinom,“ skonštatoval.

Prečítajte si tiež:
Ruský redaktor vraj svojimi správami vyvoláva u ľudí depresiu. Čoskoro však nebudú žiadne dobré správy z Ukrajiny, tvrdí

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil, že nájde tých, ktorí sú zodpovední za zabitie vojaka. „Okupanti brutálne zabili bojovníka, ktorý im odvážne povedal do tváre: ‘Sláva Ukrajine!’ Chcem, aby sme všetci odpovedali na jeho slová jednotne: ‘Sláva hrdinom! Sláva hrdinom! Sláva Ukrajine!’ Nájdeme vrahov,“ povedal Zelenskyj v nočnom príhovore k národu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Vojak, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Armáda identifikovala popraveného ukrajinského vojaka, ktorý na videu kričal „Sláva Ukrajine!“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií