Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Armáda zničila Rusom dôležitý systém elektronického boja, vyhlásili Ukrajinci

Ruský systém Pole-21 je známy ako účinné opatrenie proti bezpilotným lietadlám.

5.11.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily zničili dôležitý ruský systém elektronického boja Pole-21. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame o tom informoval veliteľ tavrijskej operatívno-strategickej skupiny síl Oleksandr Tarnavskyj.

„Systém elektronického boja Pole-21 určený na rušenie satelitných navigačných systémov bol zničený,“ uviedol Tarnavskyj, no bližšie nešpecifikoval, ako Ukrajinci zneškodnili tento systém.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spomenutý ruský systém Pole-21 je známy ako účinné opatrenie proti bezpilotným lietadlám. Bol vytvorený v roku 2016 na ochranu strategických zariadení pred útokmi vysoko presnými zbraňami.

Systém Pole-21 vysiela signály, ktoré narúšajú činnosť zariadení závislých od GPS a rádionavigačných systémov. Rusi tvrdia, že dosah systému je 60 kilometrov, no podľa ukrajinskej rozviedky je to približne 25 kilometrov.

Viac k témam: Pole-21, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Armáda zničila Rusom dôležitý systém elektronického boja, vyhlásili Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií