fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ashton Kutcher nie je iba herec. Bojuje proti obchodovaniu s ľuďmi a sexuálnemu zneužívaniu detí, zachránil už tisíce životov

Herec Ashton Kutcher na chvíľu opustil filmový priemysel, aby pomáhal druhým. 

Ashton Kutcher je jedným z najznámejších hercov na svete. Pravdepodobne si mnohí z nás budú jeho meno navždy spájať s romantickými scénami alebo s komédiami, v ktorých hral. Napríklad Tie roky sedemdesiate, Dvanásť do tucta či Dva a pol chlapa, kde sa stal náhradníkom Charlieho Sheena, v sitkome prezývaného ako Charlie Harper. Pred nejakým časom sa však stratil z filmového priemyslu. Mal na to obdivuhodný dôvod – zachraňuje životy.

Ashton spolu so svojou bývalou manželkou Demi Moorovou v roku 2009 založil nadáciu Thorn, ktorá bojuje proti obchodovaniu s ľuďmi a sexuálnemu zneužívaniu detí. Stalo sa tak po tom, čo videl dokument o sexuálnom zneužívaní ľudí v Kambodži. Z tohto dôvodu herec rozbehol aj iniciatívu na odstránenie videí a obrázkov zneužívaných detí z internetu.

Herec je šťastne ženatý s americkou herečkou Milou Kunisovou, narodenou na Ukrajine. Spolu vychovávajú dve deti, dcéru Wyatt a syna Dimitria.

https://www.instagram.com/p/BowXfwFAmv_/

Pomáha aj aplikácia

Na dosiahnutie vytýčeného cieľa sa spolu so svojou bývalou manželkou rozhodli do projektu investovať viac ako 280 miliónov dolárov. Nadácia sa snaží dosiahnuť, aby sa obchodovanie s ľuďmi a sexuálne zneužívanie detí úplne odstránili. „Začali sme prehlbovať otázku obchodovania s ľuďmi, o ktorej sa hovorí veľmi málo. Internet zohráva kľúčovú úlohu v šírení pornografie a kriminality,”  uviedol Kutcher pre dailymail.co.uk

To však nie je všetko. Prácu majú uľahčenú aj orgány činné v trestnom konaní. Vďaka špeciálnemu softvéru v podobe webovej aplikácie Spotlight, ktorá získava informácie z dark webov, môže polícia identifikovať poškodené deti a rozhodnúť sa, ako postupovať ďalej. V USA ju využíva až 5000 policajtov. Funguje to naozaj veľmi dobre.

Čo hovoria čísla?

Pomocou aplikácie Spotlight a aktivity vyšetrovateľov sa podarilo v priebehu roka 2017 identifikovať 5791 zneužívaných detí. Okrem toho bolo zachránených 103 detí, ktoré sa objavili na videách. V roku 2016 to bolo už viac ako 6000 detí a odhalených bolo 2000 priekupníkov. Podľa aktuálnych informácií z portálu upsocl.com je to dnes už vyše 9-tisíc detí.

Ashton Kutcher ako predseda organizácie Thorn v nasledujúcom videu povedal mnoho dôležitých informácií z tejto oblasti. Okrem iného porozprával aj o tom, ako sa stretol s obeťami z Ruska, Indie a USA, bol aj na zásahoch FBI. Videl veci, ktoré podľa neho nechce vidieť nikto. Tvrdí, že veľa ráz čelil slzám. Inak to nebolo ani vtedy, keď sledoval video dieťaťa v rovnakom veku ako jeho vlastné, sexuálne ho zneužíval turista v Kambodži. 

Ashton prišiel s bezpochyby vynikajúcou myšlienkou, vďaka ktorej sa mu už podarilo zachrániť tisíce ľudí po celom svete. O tejto téme sa síce hovorí málo, no týka sa, ako ste si už mohli prečítať, viacerých krajín. Aj preto by sa mala spomínať stále viac a viac. Veríme, že počet zachránených detí bude každým rokom stúpať a my budeme o tom informovať aj v blízkom čase.

Ak vás zaujíma niečo z podobného súdka, určite si prečítajte aj náš aktuálny článok o aktivistke Therese Kachindamotovej. Už roky bojuje proti dohodnutým manželstvám neplnoletých v africkom štáte Malawi. 

Zdroj: dailymail.co.uk, upsocl.com, instagram.com/Thorn, instagram.com/Ashton Kutcher Source

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií