Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Asistenta hlavného veliteľa ukrajinskej armády zrejme zabila neopatrnosť. Vedel, že granát v darčeku je funkčný

Nemenovaný muž sa priznal, že dal Časťakovi granát, ale povedal, že ho varoval, že granát je funkčný.

7.11.2023 (SITA.sk) – Výbuch granátu, ktorý zabil asistenta hlavného veliteľa ukrajinskej armády Valerija Zalužného, bol pravdepodobne výsledkom neopatrného zaobchádzania s muníciou.

Uviedla to v utorok hovorkyňa ukrajinského ministerstva vnútra Mariana Reva pre ukrajinské vysielanie rozhlasovej stanice Slobodná Európa.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Majora Hennadija Časťakova podľa správy zverejnenej v pondelok zabila v deň jeho narodenín výbušnina v jednom z darčekov v jeho dome v obci Čajky v Kyjivskej oblasti. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Nemenovaný muž sa priznal, že dal Časťakovi granát, ale povedal, že ho varoval, že granát je funkčný.

Časťakov pravdepodobne ignoroval varovanie, povedala hovorkyňa ministerstva vnútra a granát explodoval. Dodala, že vyšetrovanie stále prebieha.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Asistenta hlavného veliteľa ukrajinskej armády zrejme zabila neopatrnosť. Vedel, že granát v darčeku je funkčný © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií